SPORCULARDA KAS AĞRILARININ ÇÖZÜMÜ: ZERDEÇAL
Haber
10 Kasım 2019 - Pazar 11:03 Bu haber 2085 kez okundu
 
SPORCULARDA KAS AĞRILARININ ÇÖZÜMÜ: ZERDEÇAL
SAĞLIK Haberi
SPORCULARDA KAS AĞRILARININ ÇÖZÜMÜ: ZERDEÇAL

INCA Klinik Nöroşirurji Uzmanı Op.Dr. Kerem Bıkmaz konu ile ilgili bilgiler verdi.

Şifalı bir bitki olarak zerdeçalı bizler artrit, osteoartrit gibi hastalıkların tedavisinde kullanıyoruz.

Zerdeçalın inflamasyonu önleyici, antiinflamatuar özelliği, ağrı azaltma ve dindirme özelliği,  batı tıbbında da tedavi olarak kullanılmaktadır.Sindirim ve karaciğer rahatsızlıkları, deri enfeksiyonları ve tahrişleri, artirit tedavisinde , kemik hastalıklarında kullanılmakta olan zerdeçalı bol bol tüketmeniz ve ağrılara iyi geleceğini bilmeniz gerekmektedir.

Bitki uzmanlarının  hazımsızlık ve ishalin yanı sıra Crohn ve ülseratif  kolitis gibi enflamatuar bağırsak hastalıkları için tavsiye ettikleri zerdeçalı, bizlerde artrit ve osteoartritte, ağrı tedavilerinde kanıtlanmış etkisinde dolayı kullanıyoruz.

TEDAVİ AMAÇLI KULLANIMI

 Enflamatuar bağırsak hastalığı

Eklem iltihabı

SPORCULAR KAS AĞRILARINIZI ZERDEÇALLA AZALTABİLİYORUZ.

Şimdi sporcular bu bölüm sizler için geliyor, ekstrim spor yapanlar, farklı kas gruplarını çalıştıranlar, spor sonrası kasları ağrıyanlar, sürekli sakatlananlar  spor sonrası ağrıyı azaltmak mümkün.

PEKİ NASIL MI ?

Muhtemelen daha önce hiç duymadığınız bir şeyden bahsedeceğim sizlere.Japonya da son yapılan ağrı tedavisi  çalışmalarının sonuçlarına baktığımızda ;

Özellikle sporcularda egzersiz sonrası kaslarda gördüğümüz ağrıları , egzersiz sonrasında alacağınız curcumin yani zerdeçal ekstralarıyla uzun dönemde azaltıp geçirebilmeniz mümkün.

SPOR SONRASI ALICAĞINIZ ZERDEÇAL TAKVİYESİ ;

Sakatlanmalara neden olabilen kaslardaki ağrıların sebeplerinden biri olan kreatin  kinaz (CK)  miktarlarının dengede kalmasını sağlayıp , ağrıları , inflamasyonları , iltihaplanmaları azaltıp, sakatlanma riskinizi azaltır.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: SPORCULARDA, KAS, AĞRILARININ, ÇÖZÜMÜ:, ZERDEÇAL,
Yorumlar
Haber Yazılımı