SPORDA ALTIN ÇAĞ
Haber
14 Ocak 2021 - Perşembe 16:44 Bu haber 2188 kez okundu
 
SPORDA ALTIN ÇAĞ
Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, Zonguldak’a yapılan ve yapılması planlanan spor yatırımları ile ilgili bilgi verdi.
SPOR Haberi
SPORDA ALTIN ÇAĞ

Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, Zonguldak’ta ki spor yatırımları ile ilgili konuştu. 2020 yılının kendileri için oldukça verimli geçtiğini ifade eden Yüksel, “Hep birlikte güzel bir koordinasyon sağladıktan sonra bu tip çalışmaların Zonguldak’a en iyi hizmet şeklinde döndüğünü görmüş olduk.” dedi.

“ZONGULDAK’A EN İYİ HİZMET ŞEKLİNDE DÖNDÜĞÜNÜ GÖRMÜŞ OLDUK”

Zonguldak’ta spor alanında 2020 yılının oldukça verimli geçtiğini vurgulayan Hakan Yüksel, “2020 yılı bizim için çok önemli bir yıl oldu.  Birçok noktada faaliyetlerin, etkinliklerin durduğu, yatırımların yavaşlama noktasına geldiği bir yıldı. Ama bizim kurumumuz açısından son derece verimli ve şahlanış senesiydi. Sayın Valimizin, milletvekillerimizin, il başkanımızın ve belediye başkanımızın da destekleri bizim için çok önemliydi. Hep birlikte güzel bir koordinasyon sağladıktan sonra bu tip çalışmaların Zonguldak’a en iyi hizmet şeklinde döndüğünü görmüş olduk.” dedi.

“ZONGULDAK’TAKİ EKSİKLERİMİZİ TESPİT EDEREK, BAKANLIĞIN YOLUNU DA AŞINDIRARAK…”

Yüksel, çalışma ekibi ile uyum içerisinde olduklarını belirterek, “Şube müdürlerimiz, uzman arkadaşlarımız, lider arkadaşlarımız, antrenör arkadaşlarımızla birlikte güzel bir çalışma ortamında Zonguldak’taki eksiklerimizi tespit ederek, bakanlığın yolunu da aşındırarak, il başkanlarımız ve milletvekillerimizle beraber ihtiyaçlarımızı anlatarak koordinasyon gerçekleştirdik. Onlarında destekleriyle Zonguldak’a bu güzel yatırımları getirmenin mutluluğunu yaşadık. Eksiklerimiz var, o eksikleri de bu yıl içerisinde tamamlayarak giderelim.” şeklinde konuştu.

“ZONGULDAKSPOR’UN GÖNLÜMÜZDE AYRI BİR YERİ VAR”

Zonguldak Kömürspor ile ilgili de konuşan Hakan Yüksel, “Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu’nda ki çimleri incelerken, ilk kez gittiğim Zonguldakspor- Beşiktaş maçını hatırladım. Zonguldakspor’un kazandığı bir müsabakaydı. Çok küçüktüm ve bugün bunu arkadaşlara anlattım. Zonguldakspor bizim için çok farklı bir yerde. Her şeyin önünde geliyor. Zonguldakspor için ne yapmamız gerekiyorsa onu yapmaya hazırız. İmkânlarımızı her türlü sunmaya çalışıyoruz. Zonguldakspor’un gönlümüzde ayrı bir yeri var.” dedi.

“ZONGULDAK KÖMÜRSPOR’A EN İYİ İMKANI SUNMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

Zonguldak’a yapılan spor yatırımları ile ilgili konuşan Hakan Yüksel, “2017 yılında kurumumuz maddi bir sıkıntı içerisindeydi. Bu sıkıntıları atlattıktan sonra KYK ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü birleşti. Bunun sıkıntılarını da yaşadık. Sonrasında maddi sıkıntıları aştık. Ardından pandemi geldi. Ancak 2020 yılına kadar olan kısımda belirlediğimiz eksikleri bakanlığımıza bildirdik. 2020 yılında da bunların meyvesini almaya başladık. Başlangıcı Fener Sahası ile yaptık. Oradaki soyunma odalarını yaptırdık. Ardından Fener Sahası’nın zemini ile birlikte tenis kortlarının yapımı, Üzülmez Sahası’nın 11-12 yıl aranın ardından gündeme gelmesi ve yapımına başlanması olumlu gelişmeler arasında yer aldı.  Zonguldak Merkez’de kapalı atış poligonumuz yoktu. Bu sene içerisinde o da tamamlanacak. 2 ay içerisinde onu da hizmete sunmuş oluruz. Batı Karadeniz Bölgesi’nde olmayan sportif tırmanma duvarı çalışmamız vardı. Tamamlandı. Site Spor Salonu içerisine yapıldı. Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu’nun zemin değişimi yapıldı. Zonguldak Kömürspor’un idman tesisi olmadığı için antrenmanlarını orada yapmak zorunda kalıyordu. Firmayla bakım sözleşmesi de imzalayacağız. Bu sayede Zonguldak Kömürspor’a en iyi imkanı sunmaya çalışacağız.” dedi.

“KOZLU’YA YAPACAĞIMIZ SALON, MERKEZİN DE YÜKÜNÜ ÇEKECEK”

Yüksel, “Merkez’de yine uzun yıllardır bir ihtiyaç olarak gördüğümüz havuz projemiz vardı. 69 Ambarları’nın orada bu sene havuz inşaatına da başlayacağız. Havuz açığımızı da gidermiş olacağız. Beycuma’da bir sahamız vardı geçen sene başlayan, tamamlandı. Yurtlarımızdaki bakım ve onarım devam ediyor. Kozlu’ya yapacağımız salon merkezin de yükünü çekecek. Tek salon olduğunda Türkiye şampiyonlarında sıkıntı yaşıyoruz.  Alaplı sentetik çim yüzeyli futbol sahası halı değişimi çalışmaları sürüyor.Çaycuma Stadyum doğalgaz dönüşüm işi çalışmaları sürüyor. Üzülmez futbol sahası sentetik çim zemine dönüştürülmesi, 4’lü sporcu soyunma odaları ve 500 kişilik portatif tribün yapılması çalışmaları sürüyor. Kozlu futbol sahası çevre tel örgüleri yenilenmesi, futbol sahası sentetik çim halı, çevre yürüyüş yolu halısının değişimi çalışmaları sürüyor. 500 seyirci kapasiteli spor salonu yapılması (Devrek) çalışmaları sürüyor. Tip gençlik merkezi yapılması (Devrek) çalışmaları sürüyor.” şeklinde konuştu

Zonguldak’ta 2021 yılında tamamlanması düşünülen projeler hakkında da bilgi veren Hakan Yüksel, çalışmaları şu şekilde sıraladı: “Çaycuma spor tesisleri etrafının tel örgü ile çevrilmesi, Abdullah Sabri Efendi Yurdu banyo, wc onarımı, Çaycuma Nebioğlu Beldesi Sentetik çim yüzeyli futbol sahası-2-li soyunma odası eksikliklerinin tamamlanması işi, Ereğli Tip yüzme havuzu yapılması, Gökçebey Sentetik Çim Futbol sahası, 2’li tip sporcu soyunma odaları ve 500 kişilik portatif tribün yapılması, Gökçebey Tip spor salonu yapılması, Gökçebey Tip gençlik merkezi yapılmasıı, Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu istinat duvarı, doğal çim yenileme, Atletizm pisti onarımı yapılması, Alaplı yurdu karma yurt düzenlemesi yapım işi, Kozlu Tip spor salonu yapılması, Alaplı Spor salonu çatı değişimi, dış cephe yalıtım yapılması, pvc zemin onarımı, Sporcu soyunma odaları bakım onarımının yapılması, Çaycuma Tip spor salonu yapılması, Zonguldak Yarı olimpik Tip yüzme havuzu yapılması, Kilimli Yarı olimpik kapalı yüzme havuzu ve Kilimli gençlik merkezinin çevre düzenlenmesinin yapılması,  Kilimli Ahmet Şerifoğlu Stadyumu aydınlatma sistemi yapılması.”

Haber: Fadime YILMAZ ELMA

Kaynak: Editör:
Etiketler: SPORDA, ALTIN, ÇAĞ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı