Haber Detayı
11 Şubat 2019 - Pazartesi 18:55 Bu haber 3487 kez okundu
 
START VERİLDİ
GÜNDEM Haberi
START VERİLDİ

2018 Genel Seçimleri öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Madenci Anıtı’nda yapılan mitingde, Türkiye Taşkömürleri kurumuna 1000 işçi alınacağına dair verdiği söz gerçekleşiyor.

İşçi alım sürecinin uzaması, işsizlik oranının yüksek olduğu Zonguldak’ta işçi-işveren ve sendikal çevrelerce eleştirilere neden olmuştu.

Verilen söz gereği ilgili daireler arasındaki çalışmalar tamamlandı. Başvurular bu gün başlayacak, kura çekimi 2-4 martta Site kapalı spor salonunda yapılacak.

TTK’da işe alınacak Pano Ayak işçisi alım ilanın yayımlandıktan sonra; Karabük, Bartın ve Zonguldak’a düşen kontenjanlar açıklandı.

122.02.1998 doğumluların başvuracağı işçiler arasından Zonguldak’a 700, Bartın’a 200 ve Karabük’e 100 kontenjan verildi.

İşçi statüsünde pano ayak üretim işçiliği sanatında çalıştırılmak üzere alınacak 700 işçi  alımı ile ilgili  12.şubat.2019 Salı günü(bu gün) itibarıyla başvuru alımları başlayacak.

Başvurular Zonguldak merkezde İl Müdürlüğümüzce, Karadeniz Ereğli’de hizmet merkezimizce alınacağı gibi, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası, Devrek Ticaret ve Sanayi Odası, Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası, Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası, Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası ile Devrek, Çaycuma, Muslu, Çatalağzı, Kilimli,  Gökçebey,  Gelik, Perşembe, Nebioğlu, Elvanpazarcık, Saltukova Filyos, Gümeli, Kandilli ve Kdz.Ereğli Belediye Başkanlıklarınca da alınabilecektir.

Bunların dışında yine internet yolu ile ve alo 170 kanalı ile başvurular alınabilecektir

İŞKUR il Müdürü Gönül Demirsu, TTK’ya alınacak İşçi kayıtları için kurum ve personel olarak hazır olduklarını söyledi. Tüm izinlerin iptal edildiği söyleyen Demirsu, Personelin eğitime tabi tutulduğunu ve Emniyetten yardım istediği söyledi

 

 

 

 

 İŞKUR’DAN TTK AÇIKLAMASI

 Foto: Demirsu

İŞKUR il Müdürü Gönül Demirsu, TTK’ya alınacak İşçi kayıtları için kurum ve personel olarak hazır olduklarını söyledi. Tüm izinlerin iptal edildiği söyleyen Demirsu, Personelin eğitime tabi tutulduğunu ve Emniyetten yardım istediği söyledi.

Türkiye Taşkömürleri Kurumu’na alınacak pano üretim işçisi için 12.02.1988 doğumlular başvurabilecek. Alınacak binişçiden Zonguldak’a 700, Bartın’a 200 ve Karabük’e 100 kontenjan verildi. Kayıtlar 12 - 18 Şubat tarihlerinde yapılacak 

Muhammet KARAPINAR

 İŞKUR Zonguldak  il Müdürü Gönül Demirsu, Türkiye Taşkömürleri Kurumu’na alınacak işçi kayıtlarının başlayacağını söyledi. Konuyla ilgi açıklama yapan Demirsu “Türkiye Taşkömürü  Kurumu Genel Müdürlüğünün İlimizde faaliyet gösteren Müessese Müdürlüklerine bağlı  yeraltı işyerlerinde  4857 sayılı iş kanununa tabi daimi işçi statüsünde pano ayak üretim işçiliği sanatında çalıştırılmak üzere alınacak 700 işçi  alımı ile ilgili  12.şubat.2019 Salı günü itibariyle  almaya başlayacağız. Başvurular Zonguldak merkezde İl Müdürlüğümüzce, Karadeniz Ereğli’de hizmet merkezimizce alınacağı gibi, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası, Devrek Ticaret ve Sanayi Odası, Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası, Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası, Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası ile Devrek, Çaycuma, Muslu, Çatalağzı, Kilimli,  Gökçebey,  Gelik, Perşembe, Nebioğlu, Elvanpazarcık, Saltukova Filyos, Gümeli, Kandilli ve Kdz.Ereğli Belediye Başkanlıklarınca da alınabilecektir. Bunların dışında yine internet yolu ile ve alo 170 kanalı ile başvurular alınabilecektir. İl Müdürlüğümüzce başvuruların sağlıklı alınabilmesi için gerekli önlemler alınmıştır” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: START, VERİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı