İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Pedallar Ata için döndü
Pedallar Ata için döndü
Haber Detayı
10 Haziran 2019 - Pazartesi 18:26 Bu haber 3667 kez okundu
 
SUDAN SEBEP
GÜNDEM Haberi
SUDAN SEBEP

Zonguldak Belediye Meclisi Haziran dönemi ilk toplantısı tartışmalı başladı.

Tartışmaya yine ‘Su’ ile ilgili konular damga vurdu.

Bilindiği gibi, Zonguldak Belediyesi 10 yıllık Muharrem Akdemir’li dönemlerde de “TOKİ’de Kaçak Su” ve ‘İmarsız Yapılarda Su Fiyatları’ aylarca tartışma konusu olmuştu.

Dünkü Meclis toplantısında su fiyatları ile başlayan ve 5-6-7’nci maddelerin kaldırılması isteği ile süren gerilim neticesi CHP’li üyeler meclisi terk eti.

Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ın İstanbul’da gitmesi dolayısıyla, Haziran dönemi Meclis toplantısına Belediye Başkan vekili Murat Uzun vekâlet etti.

CHP’liler, mesken suyu fiyatlarında, (Çıplak: 2 lira 80 kuruş, giydirilmiş: 4 lira 51 kuruş(KDV yüzde 8, atıksı 1.25- ÇTV 0.14)  yüzde 40 indirim yapılmasını teklif etti.

Öneri CHP ve MHP tarafından kabul edilirken, AK Parti ret verince bu madde AK Parti’nin 16 oyuna karşılık, CHP ve MHP’nin 15 oyu ile gündeme alınmadı.

‘Su’ konulu gruplar arası sözlü tartışmalar ardından, CHP, Gündemin 5. Maddesinde: İnsan kaynakları Müdürlüğü’nün, Belediye’ye sözleşmeli ekonomistin ücret ve ek ödeme; 6. Madde olan Terakki Mahallesi’nde İlim Yayma Cemiyeti tarafından meclise getirilen Nazım İmar Planı Değişikliği ile Çınartepe Mahallesi’ndeki uygulama İmar Planı değişikliği konusu olan 5-6 ve 7. maddelerin de şahsi olduğu belirtilerek, CHP grubu olarak meclisi salonunu terk ettiler.

Başkan Vekili Murat Uzun ”Zonguldak Belediyesi’ni tanınmaz hale getirenler bugün bize Zonguldak Belediyesi’ni tanımamayla ilgili suçta bulunuyorlar.. Bu bir şovdur ama kötü bir şovdur. Bundan hiçbir netice elde edilmez biz işimize bakacağız, biz buraya Meclis toplantısı yapmaya geldik. Kimsenin de şovuna fırsat verecek halimiz yok” dedi.

CHP’lileri şov yapmakla suçlayanlara cevap veren Gurup Sözcüsü Atınç Kayınova; “ Şov falan yapmadık. Zonguldak halkının beklentilerini doğrultusunda, yüz gün boyunca partilerin ve belediye başkan adaylarının verdiği sözler için önerge verdik” dedi.

Belediye Başkan vekili Uzun’un yaptığı konuşmanın ardından gündemin 5-6 ve 7. Maddeleri ilgili komisyonlara havale edilirken, Haziran döneminin ikinci toplantısının 14 Haziran Cuma günü saat 14.30’da yapılmasına karar verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SUDAN, SEBEP,
Yorumlar
Haber Yazılımı