TABLET DAĞITIM TÖRENİ YAPILDI
Haber
05 Mart 2021 - Cuma 17:46 Bu haber 515 kez okundu
 
TABLET DAĞITIM TÖRENİ YAPILDI
GÜNDEM Haberi
TABLET DAĞITIM TÖRENİ YAPILDI

Zonguldak Valiliği tarafından  uzaktan eğitime destek amacıyla başlatılan "Uzat Elini Uzaktan Eğitimde Kaldır Engeli" kampanyası tablet dağıtım töreni Kdz.Ereğli Şahinde Hayrettin Yavuz Bilim ve Sanat Merkezi Salonu’nda yapıldı.
Tablet dağıtım törenine  Vali Mustafa Tutulmaz, Kdz.Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı, Kdz.Ereğli Belediye Başkanı, Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı,Siyasi Parti Başkan ve Üyeleri,Sivil Toplum Örgütlerinden Temsilciler katıldı. 
Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, COVİD-19 salgının getirdiği sınırlılıklardan dolayı ve Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda ülke genelinde uzaktan eğitime geçildiğini, Milli Eğitim Müdürlüğü olarak uzaktan eğitime erişemeyen öğrencileri belirlediklerini ve Vali Mustafa Tutulmaz önderliğinde, “Uzat Elini, Uzaktan Eğitimde Kaldır Engeli” yardım kampanyası başlatılarak ilçelerde kaymakamların destekleriyle iyi bir noktaya ulaştıklarını açıkladı. 
Tosun, Uzaktan eğitim sürecinde bu kapsamdaki katkılarla birlikte 161 okulunda Bakanlığın istediği standartlarda “EBA Destek Noktası” kurulduğunu, Türkiye Geneli 81 İl içerisinde Zonguldak’ın bu sayı ile 5.sırada yer aldığını, tablet desteğinin yanı sıra öğrencilere kendilerine en yakın okula giderek de EBA Destek Noktalarından yaralanarak uzaktan eğitime erişim sağladıklarını ifade etti. Ereğli’de uzaktan eğitime erişemeyen öğrencimizin kalmadığını, Ereğli’de olduğu gibi ilimizin tüm ilçelerinde uzaktan eğitime erişemeyen öğrenci kalmamasını ümit ettiklerini sözlerine ekledi. 
İl Milli Eğitim Müdürü Tosun törenin sonunda, eğitim camiamızdan desteğini esirgemeyen Sayın Vali Mustafa Tutulmaz başta olmak üzere, Kdz.Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’na, tüm İlçe kaymakamlarına, hayırseverlere,  Sivil Toplum Kuruluşlarına, oda başkanlarına, belediye başkanlarına, eğitim camiası  adına teşekkür etti.
Törenden sonra Vali Mustafa Tutulmaz, İl Milli Eğitim Müdürü ve protokol üyeleri; bu yıl eğitim-öğretime açılan Şahinde Hayrettin Yavuz Bilim ve Sanat Merkezi’de incelemelerde bulundular.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: TABLET, DAĞITIM, TÖRENİ, YAPILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı