İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
11 Temmuz 2019 - Perşembe 17:39 Bu haber 2237 kez okundu
 
TAŞDAN VE ALTUN KİLİMLİYİ MASAYA YATIRDI
GÜNDEM Haberi
TAŞDAN VE ALTUN KİLİMLİYİ MASAYA YATIRDI

Kilimli Kaymakamı Nevzat Taşdan ve Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun gazetecilere gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Kilimli Kaymakamı Nevzat Taşdan Kilimli'ye yapılan yatırımlar hakkında bilgi verirken Belediye Başkanı Kamil Altun'da “Kilimli’ye değer katmak için hedeflerimize ulaşacağız” dedi.

KAYMAKAM TAŞDAN: 450 KİŞİLİK YURT İNŞAATI İLE İLGİLİ İHALE BİTTİ.

450 kişilik yurt ihalesinin tamamlandığını ifade eden Kilimli Kaymakamı Nevzat Taşdan, "Güzel bir toplantı gerçekleştiriyoruz. Kilimli’nin en önemli sorunlarından biri 450 kişilik yurt inşaatı ile ilgili ihale bitti. Başkanımızın desteğiyle Kilimli Başkanımızın güzel projeleri var. Valimizle birlikte destek veriyoruz.  Fakirlerimizin evine yemekler topluyoruz, mağdur etmiyoruz.  Kilimli ilçesine bağlı Şirinköy'de halı saha yaptıklarını ve bu hafta 4 gün yararlanacak. İnsanları, Şirinöy'de ekonomik destekle halı saha faaliyetine başladık.  Göbü sahili çok önemli bir sahil halkın çok ziyaretçisi olduğu bir sahil. Orada kamu arazisi üzerinde kaçak bir gazino vardı, orayı yıktık, Göbü'de seneye çok güzel bir aile bahçesi olacak.  ÇATES limanından soğutma suyunu alıyor ve başka yere döküyor, Valimizin desteğiyle orayı plaj haline getirelim istedik, yolu çözdük, deniz dibinde taşlar var çok derin ama yüzme bilenler için iskele kurup güzel bir hal alacak.  Valimizin desteğiyle Çatalağzı lavuar alanı var. Orada doğaya zarar veren şlam atıkları var, Valimiz çevre konusunda hassas, şlam tesisi kuruldu ve şlam yüzde 90 oranında azaldı,  dereye verme aşamasından ayıracağız.  Çatalağzı halkının şikâyetçi olduğu kamyonların tekerlerinden caddeye dökülen tozlar asfaltı kırmızı hale getiriyor, Kardemir yönetim kurulu onayını bekliyoruz. Oraya havuz yapılacak ve kamyonlar tekerleklerini temizleyip yola devam edecek.  Kamyon suç işlemiş sabah 5 te yapmış. O kamyon bulundu ve cezası verildi. Oraya hafriyat dökümüne kesinlikle izin vermeyeceğiz. Ekiplerin 7/24 takiptedir. Tüneller Mart ayında bitecek Kilimli ‘de sonra ki hat Filyos hakkındaki gelişme bildiğim kadarıyla 2 buçuk milyar TL'lik bir iş gelen yol Kilimlinin içini geçtikten sonra son olsun dedi. Bu sene çok daha farklı bir yapı oluştu. Kilimli açısından da Zonguldak açısından da her şey daha iyi olacak, 3 Belediye Başkanımız ‘da uyumlu çalışacağına inanıyorum.” şeklinde konuştu.

ALTUN: KİLİMLİ BÖLGENİN YILDIZI OLACAK

Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun şunları ifade etti: "31 Mart seçimlerinden itibaren çalışmalarımıza başladık, belediyemiz maalesef maddi anlamda kötü durumdaydı. Hiç bir bahanemiz olmayacak bir şeyler katabilmek için, Kilimli’ye değer katmak için hedeflerimize ulaşacağız. Alt yapı problemimiz var, temizliği hallettik. Çevre ve Şehircilik Bakanımız geldi.  Kozlu Zonguldak ve Kilimli olarak 3 güzel belediye oldu, Sayın Valimizin ve Kaymakamımızın güzel özverileri var, Kilimli bölgenin yıldızı olacak inanıyorum, en genç Başkan olarak hedeflerimiz çok yüksek. Ben buraya 1 dönem için gelmedim.  Yol medeniyettir, sahil yolunun bitireceğiz. Sadece Zonguldak Kilimli arası değil Kilimli Filyos arası bittiğinde Kilimli rahatlatacak.” dedi.

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: TAŞDAN, VE, ALTUN, KİLİMLİYİ, MASAYA, YATIRDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı