Haber Detayı
15 Mayıs 2019 - Çarşamba 14:27 Bu haber 3191 kez okundu
 
TBB SEÇİMİNİ CHP KAZANDI
- Haberi
TBB SEÇİMİNİ CHP KAZANDI

Türkiye Belediyeler Birliği’nde Zonguldak’ı temsil edecek 4 Belediye Başkanı ve 1 Meclis üyeliği seçimi gerçekleştirildi.

Zonguldak Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan seçimde Divan Başkanlığı’nı Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, katipliklere Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş ve CHP’li Ereğli Belediye Meclis üyesi Yaşar Balcı yaptı.

Zonguldak il, ilçe ve Belde Belediye Başkanları ile meclis üyelerinin katıldığı Türkiye Belediyeler Birliği’ne üye seçiminde CHP ve AK Parti adayları yarıştı.

Toplam 314 oyun kullanıldığı seçimlerde CHP’nin listesi 160 oy alırken, AK Parti’nin listesi 154 oy aldı. 1 geçersiz.

AK Parti’nin verdiği listede Ali Bektaş, M. Gökhan Demirtaş, Satılmış Gebeş, Vural Kundakçıoğlu yer alırken, CHP’nin listesinde ise Nuri Tekin, Çetin Bozkurt, Mustafa Aydın, Sebahattin Adıyaman yer aldı.

Seçim öncesi açılış konuşması yapan Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan,  şunları söyledi.

 ALAN: İLGİLİ BELEDİYELERDEN KATILIM SAĞLANDI

“2019 yerel seçimleri sonrasında göreve gelen tüm Belediye başkanlarını ve meclis üyelerini yeni görevlerinden dolayı kutluyorum. Bugün Türkiye Belediyeler Birliği’nde görev alacak arkadaşlarımızın belirlenmesi gerektiğinden,  bu seçimleri gerçekleştirmek üzere toplanmış bulunuyoruz. Bu konuda tüm Belediye başkanlıklarına gerekli bildiriler yapıldı ilgili belediyelerden katılım sağlandı. Türkiye Belediyeler Birliği Türkiye’de belediyelerin sorununu çözmeye çalışan, yine mevcut personelleri bilgilendirmeye çalışan,  Belediye başkanlarımızı dünyanın çeşitli ülkelerine ziyaretlerde bulundurarak, örnekler almaya çalışan bir kurum biliyorsunuz. Tüm bu çalışmaları yapabilmek için bizler bugün asil üye olarak 4 Belediye Başkanı, 1 tane meclis üyesi yedek olarak da 2 Belediye Başkanı ve 1 Belediye meclis üyesi ismi istiyoruz. Bu toplantımızın amacı sadece bu üyelerimizin belirlenmesi, seçilmesi” dedi.

 CHP 160, AK PARTİ 154 OY ALDI

AK Parti ile CHP’nin iki ayrı liste halinde seçime girerken, CHP’den asil üyeliklere; Nuri Yekin (Alaplı Belediye Başkanı), Çetin Bozkurt (Devrek Belediye Başkanı), Mustafa Aydın (Kandilli Belediye Başkanı), Sabahattin Adıyaman (Muslu Belediye Başkanı). Yedek üyeliklere;  Adnan Akgün (Çatalağzı Belediye Başkanı), Oktay Albuz (Bakacakkadı Belediye Başkanı) Meclis asil üyeliklere;  Deniz Dilaver. Meclis üyesi yedek Ozan Demirtaş. 160 oyla seçildi.

AK Parti TBB Belediye Başkanları ve Meclis Üyeleri asil be yedek aday listesi ise şu şekilde; Belediye Başkanı Asil; Ali Bektaş (Kozlu Belediye Başkanı), Gökhan Demirtaş (Gülüç Belediye Başkanı),Satılmış Gebeş (Çaydeğirmeni Belediye Başkanı), Vural Kundakçıoğlu (Beycuma Belediye Başkanı).Belediye Başkanı Yedek; Servet Üstün, Ertan Aydoğan. Meclis Üyesi Asil: Havva Yılmaz. Meclis Üyesi Yedek Sariye Eryiğit olarak listede yer aldı.

Alınan bilgilere göre; AK Parti’den toplamda 187, CHP’den de 140 üye oy kullanması gerekirken, AK Parti’den yaklaşık 20 oyun CHP’ye verildiği belirtildi.

Haber: Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: TBB, SEÇİMİNİ, CHP, KAZANDI,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı