google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
01 Temmuz 2020 - Çarşamba 17:00 Bu haber 1937 kez okundu
 
TEHLİKE DEVAM EDİYOR!
GÜNDEM Haberi
TEHLİKE DEVAM EDİYOR!

Zonguldak eski Belediye Başkanı (2004-2009) Secaattin Gonca, kendisine ait sosyal medya hesabından Mehmet Çelikel Lisesi yanında bulunan istinat duvarı tehlikesinin devam ettiğini belirterek, yetkilileri göreve davet etti.

Tehlikeli olan alana koruma amaçlı alınan önlemlerin geçici bir çözüm olduğuna dikkat çeken Gonca, kalıcı bir çözüm bulunması gerektiğini hatırlatarak, kalıcı çözümün Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğü’nce de tehlikeli olduğu tespit edilen istinat duvarının yıkılarak yenisinin yapılması gerektiğini ifade etti.

Eski Zonguldak Belediye Başkanı Secaattin Gonca yetkilileri göreve davet ederek şunları söyledi.

“İSTİNAT DUVARI TEHLİKESİ DEVAM EDİYOR”

“Zonguldak Mehmet Çelikel Lisesi yanında bulunan istinat duvarı tehlikesi devam ediyor.

Uzun süredir tehlike arz eden istinat duvarı çevresine önceleri koruma ikaz şeritleri, sonrasında da kafes tel örgüler çekildi. Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğünce de “İstinat duvarı yıkılma tehlikesi bulunduğundan araç ve yaya girişi yasaktır“ levhası asıldı.

Tehlikeli olan istinat duvarı önünde bulunan lise sokak yolunu her gün yüzlerce öğrenci (okul açık olduğunda) öğretmenler, lise yanında bulunan Köksal Toptan Kapalı Spor Salonu’nuna gelenler ve ben dahil çok sayıda mahalle sakinleri kullanmaktadır.

“DUYARSIZLIK DEVAM ETMEKTEDİR”

Ayrıca her gün onlarca araç geçiş ve park yapmakta, lisenin açık olduğu dönemde de servis araçları nedeniyle araç parkı yoğunluğu daha çok artmaktadır.

İstinat duvarının tehlike arz ettiğine dair 24-10-2019 tarihinde sosyal medya hesabımdan yaptığım paylaşım, okul yönetiminin ilgili makamlara yazdığını tahmin ettiğim yazılar ve tehlikeyi gündeme taşıyan basında çıkan yazılara rağmen duyarsızlık devam etmektedir.

İstinat duvarının uzun süredir devam eden tehlikesinin yansıra, şimdi de koruma amaçlı yapılan kafes tel örgüler nedeniyle de yolun daralmasıyla ikinci bir tehlike ortaya çıkmıştır. Mecburi parklar nedeniyle tek şeritli hale gelen yolda yol verme tartışmalarının meydana gelmesi ihtimali vardır. Arzu edilmeyen üzücü olaylar meydana gelebilecektir. Eğitim ve öğretimin başlamasıyla çekilen sıkıntılar daha da artacaktır.

“OLASI CAN VE MAL TEHLİKESİYLE KARŞILAŞILMAMASI İÇİN YETKİLİLERİ GÖREVE DAVET EDİYORUZ”

Koruma amaçlı alınan önlemler geçici çözümdür. Kalıcı çözüm Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğünce de tehlikeli olduğu tespit edilen istinat duvarının yıkılarak bir an önce yeniden yapılmasıdır.

Bir mahalle sakini olarak her gün kullanmak zorunda olduğumuz bu yoldaki uzun süredir yaşanan bu sıkıntıların ve tehlikenin büyüklüğü ortada iken, yaklaşık altı aydır eğitim ve öğretim olmaması nedeniyle çalışmanın yapılabileceği ortamın da müsait olması göz önüne alındığında neden yapılmıyor sorusuna cevap verilmesini bekliyoruz.

Kalıcı çalışmalara bir an önce başlanması ve olası can ve mal tehlikesiyle karşılaşılmaması için yetkilileri göreve davet ediyoruz.”

Haber : Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: TEHLİKE, DEVAM, EDİYOR!,
Yorumlar
Haber Yazılımı