Haber Detayı
11 Şubat 2019 - Pazartesi 18:39 Bu haber 2955 kez okundu
 
TEKİN SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINI ZİYARET ETTİ
Alaplı Belediye Başkanı ve CHP Alaplı Belediye Başkanı Adayı Nuri Tekin, “Bakıyoruz şimdi herkes konuşmaya başladı. Bundan önce dönemde Nevzat Bey iktidar partisine geçtikten sonra hiç kimse bir yere telefon açmıyordu. Ondan önceki dönemlerde Alaplı için hiçbir yerlere telefon açılmıyordu. Şimdi ne hikmetse biri aday olunca sanki AKP’nin 3 milletvekili ortadan silinmiş gibi, biri çıkmış elinde sihirli değnek varmış gibi bir telefonla her şeyi hallediyormuş gibi bir durum var.” dedi.
GÜNDEM Haberi
TEKİN SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINI ZİYARET ETTİ

Alaplı Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Nuri Tekin, Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf Odası ve Ziraat Odası’nı ziyaret etti. İlk olarak Alaplı TSO Başkanı Recep Ocak’ı ziyaret eden Tekin, “Ben her zaman diyorum. Alaplı’nın dertleriyle dertlenen Alaplı’nın neşesiyle neşelenen herkes Alaplılıdır. Birbirimize destek olalım sahip çıkalım.” İfadesini kullandı.

5 yıllık sürede Alaplımızda çok güzel hizmetler yaptıklarını belirten Tekin, “Alaplı TSO’da 2 dönem görev yaptım. Aynı zamanda odanın üyesiyim. Güzel hizmetler yaptık. Bu binanınyapılmasıyla ile ilgili çok uğraştık. Ben TSO görev yapan başkanlardan Allah Razı olsun diyorum. Alaplı’mıza yakışır çok güzel bir hizmet binası ortaya çıkardılar. Recep Ocak başkanımızda bu hizmeti devam ettiriyor. Özelikle OSB ile ilgi çok güzel ve başarıları çalışmaları var.  Alaplı yapılan yatırımlarda kimin emeği varsa biz teşekkür ediyorum.” Dedi.

"ALAPLI’NIN HER YERİNE HİZMET ETMEYE ÇALIŞIYORUZ"

2014’ten bu yana Alaplımıza en iyi en güzel hizmeti sunabilmek için var güçleri ile çalıştıklarını ifade eden Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin; ‘Siyaset ayrımı yapmadık. İlçemizin her yerine hizmet yapmaya çalıştık, etmeye de devam ediyoruz. Önceliklerimiz vardı. Önceliklerimiz vatandaşlarımızın ne istediğiydi. Bunun doğrultusunda hizmetlerimiz yaptık. Biz sokaktan geldik. Vatandaşlarımızın ne istediğini çok iyi biliyoruz. Ben yukarılardan gelmedim. Yukarılarda hiç oynamadım. Hep aşağılarda olduk. Belediye başkanı olduk yine aşağılarda olduk. Böyle devam da edeceğiz. Ekmekçi Nuri olmaya devam edeceğiz. Biz vatandaşlarımızın gönlünde o şekilde olduk. Biz insanlarımız ne istediğini çok iyi biliyor ve ona göre hizmetler yapıyoruz. Bizim önceliğimiz insanlarımız Ereğli ve Akçakoca sahilinden kurtarmaktı bunu başardık. Her zaman söylüyorum. Dolgu sahasını dolduran Faruk Çaturoğlu’ndan Allah razı olsun. Bize de oranın üstünü yapmak nasip oldu. İnsanlarımız sahil parkı dolduruyorlar. İnsanlarımız orada nefes alıyorlar. Bizim sahilimizde insanlar orucunu açabiliyor. Piknik yapabiliyor. Gönüllerince eğleniyorlar’ dedi.

"ÇOK GÜZEL HİZMETLER YAPTIK"

“Alaplı da çok güzel hizmetler yaptık. Gasilhane, camilerimizin çevre düzenlemesi, insanların evlerini önüne kadar parke beton çalışması yaptık. Aile parkları yaptık. Daha çok hizmetler yaptık halkımız bize destek verirse yapmaya da devam edeceğiz. Eksiklerimiz olmuştur. İnşallah bundan sonraki dönemde seçildiğimiz zaman daha güzel hizmetler yapacağız. Alaplı güzel olan herşeyin yapılması taraftarıyız.”

"TELEFON BÖYLE AÇILIR"

“Bakıyoruz şimdi herkes konuşmaya başladı. Bundan önce dönemde Nevzat Bey iktidar partisine geçtikten sonra hiç kimse bir yere telefon açmıyordu. Ondan önceki dönemlerde Alaplı için hiçbir yerlere telefon açılmıyordu. Şimdi ne hikmetse biri aday olunca sanki AKP’nin 3 milletvekili ortadan silinmiş gibi, biri çıkmış elinde sihirli değnek varmış gibi bir telefonla her şeyi hallediyormuş gibi bir durum var. Telefon açtığın zaman nasıl açacaksın biliyor musunuz?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bir kişi bir telefon açtı. Alaplı’ya 435 Bin TL’lik Mercedes marka temizlik kamyonu 1 haftada Alaplı’ya geldi. Telefonu açan Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, Çevre Şehircilik Bakanı şu anda Ankara Belediye Başkanı adayına telefon açtı. 1,5 saatte ben Ankara’ya gittim. Temizlik kamyonu Alaplı geldi. Alaplı’ya kazandırdık. Telefon böyle açılır. Çevre Bakanından Allah Razı olsun. Yeni Mahalle Belediye Başkanı o dönem İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a bir telefon açtı. Alaplı’mıza iş makinesi kazandırdık. Ondanda Allah Razı Olsun. Faruk Çaturoğlu İller Bankasına bir telefon açtı. Alaplı’mıza 2 kilometre 500-600 Bin TL değerinde su borusu kazandırdı. Telefon açıldığı zaman böyle olması lazım. Eski kaymakamımız Altuğ Çağlar, Devlet Malzeme ofisine bir telefon açtı. 500 Bin TL değerinde itfaiye aracını 300 Bin TL’ye Alaplı’mıza kazandırdık. Alaplı’ya kim hizmet ettiyse Allah Razı Olsun.”

"HEPİMİZ ALAPLI İÇİN ÇALIŞALIM"

“Hepimiz Alaplı için çalışalım, Alaplı bizim olmazsa olmazımızdır. Bizim Alaplı’dan başka yerimiz yok. Seçimi kazansakta kaybetsekte biz Alaplı’dayız. Ben her zaman diyorum. Alaplı’nın dertleriyle dertlenen, Alaplı’nın neşesiyle neşelenen herkes Alaplılıdır. Birbirimize destek olalım sahip çıkalım. Seçimde çok farklı şeyler konuşuluyor. Bunlara gerek yok. Yarın yine burada bir birimizin yüzüne bakacağız. Bir birimizin düğüne cenazesine gideceğiz. Projelerimiz hazırlayalım yaptıklarımızı anlatalım. Vatandaş kimi tercih ederse herkes saygı duysun. Değişik oyunlarla insanların kafasını bulandırmayalım.”

Tekin ve beraberindekiler, ardından Alaplı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muharrem Gelgeç ve Ziraat Odası Başkanı Şeref Türkoğlu’nu ziyaret etti.

Haber Merkezi

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TEKİN, SİVİL, TOPLUM, KURULUŞLARINI, ZİYARET, ETTİ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı