Haber Detayı
30 Ekim 2018 - Salı 15:46 Bu haber 5350 kez okundu
 
''TEMİZ DİŞLER ÜLKESİ'' SERGİLENDİ
KÜLTÜR Haberi
''TEMİZ DİŞLER ÜLKESİ'' SERGİLENDİ

Devrek Belediyesi tarafından organize edilen Ankara Orta Oyunu Tiyatro Grubuna ait çocuklar için eğitici ve eğlendirici “Temiz Dişler Ülkesi” adlı tiyatro oyunu sergilendi. Ağız ve diş sağlığını konu alan tiyatro oyununa çocuklar büyük ilgi gösterdi. Belediye Başkanı  Mustafa Semerci ve eşi Gönül Semerci çocuklarla birlikte tiyatro oyununu izledi.
Devrek ilçesi okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik sahnelenen tiyatroda gelişme çağında olan çocukların ağız ve diş sağlığına dikkatin çekilmesi, diş temizliği ve fırçalamanın önemi anlatıldı. 
Oyunun sonunda Belediye Başkanı  Mustafa Semerci ve Eşi Gönül Semerci çocuklara dişlerin fırçalanmasına teşvik amacıyla diş fırçası ve diş macunu hediye etti. Belediye Başkanı Mustafa Semerci sahnelenen oyunla ilgili şu sözlere yer verdi; “Belediye olarak ilçe halkımızın huzuru, mutluluğu ile sanatsal, kültürel ve sosyal gelişimi konusunda sosyal belediyecilik anlayışı içerisinde hareket etmekteyiz. Bu minvalde çocuklarımız için bir dizi tiyatro etkinliği düşündük. Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle çocuklarımızı sevindirmek istedik. Ankara Orta Oyunu Tiyatro Grubu’nun hazırlamış olduğu “Temiz Dişler Ülkesi” adlı çocuk tiyatro oyununu Atatürk Kültür Merkezinde sergilenmesine olanak sağladık. Çocuklarımız tiyatro oyununu izleyerek hem mutlu oldular hem eğitici bir oyun izlediler. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: ''TEMİZ, DİŞLER, ÜLKESİ'', SERGİLENDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı