Haber Detayı
06 Ekim 2017 - Cuma 16:54 Bu haber 1821 kez okundu
 
Temur teşkilata soracak
SİYASET Haberi
Temur teşkilata soracak

AK Parti’de görevden alınan Merkez ilçe Başkanı Metin Karaduman ile Kilimli ilçe Başkanı Mahmut Kanberoğlu’nun yerine seçilecek ilçe başkan adayı yarın yapılacak temayül yoklaması ile belirlenecek.

Kasım ayı sonuna kadar tamamlanması gereken Merkez ilçe ile birlikte Kozlu, Kilimli ve Alaplı ilçe başkanları için birçok isim adaylık için başvurduğu öğrenilirken, bu isimler hazırladıkları SW’lerle birlikte aday adaylığı başvurularında bulunup, AK Parti Genel Merkezi tarafından değerlendirmeye alınacak.

AK Parti’de Merkez ilçe ve Kilimli ilçe başkan adayı için yarın parti binasında temayül yoklaması gerçekleştirilecek. Bölge Koordinatörü Ali Temur Zonguldak’a gelerek hangi adayın istendiği konusunda teşkilata soracak ve istenen bu isimler yine Genel Merkez’e gidip, değerlendirmeye tabi tutulacak.

Yarın saat 11.00’de Merkez ilçe, aynı gün Saat 16.00’da ise Kilimli ilçesi için temayül yoklaması yapılacağını belirten AK Parti il Başkanı Zeki Tosun, şu değerlendirmede bulundu.

“GENEL MERKEZİN ALACAĞI KARAR SONUCUNDA ADAYLARIMIZ BELİRLENECEK”

“4 ilçenin kongresini daha önce yapmıştık, kalan 4 ilçe için kongre için çalışmalarımız sürüyor.

Bu hafta sonu Kilimli ve Merkez ilçenin temayül yoklamasını yapacağız. Temayül yoklamasına, Bölge Koordinatörü, Ali Temur katılacak. Pazar günü parti binamızda sat 11.00 de Merkez ilçe saat 16.00 da Kilimli ilçesi için temayül yoklamasını yapacağız.

Temayül yoklamasında teşkilat mensuplarından kimlerin katılacağını kendilerine haber vereceğiz. Pazar günü de burada bazılarıyla görüşme yapacağız, bazıları form ile başvuracaklar. Bunlar teşkilat Başkan ve Başkan yardımcılarının yapacağı çalışmalar ile adaylarımız belirlenecek.

Aday olacaklar partimize veya genel merkezimize başvurularını yapacaklar. Bu arkadaşlarımız Pazar günü temayül yoklamasına girecekler ve teşkilat mensuplarımızın vereceği oylar ile Genel Merkezin alacağı karar sonucunda adaylarımız belirlenecek. Ankara’da bu konuda görüşmelerde bulunduk zaman daralıyor, Kasım ayının sonuna kadar bu kongrelerimizi tamamlamak zorundayız” dedi.  

Öte yandan, daha önce istifa eden AK Parti Kozlu ilçe Başkanı Ahmet Özdemir’in yerine seçilecek  Başkan adaylığı konusunda birçok ismin öne çıkmasına rağmen, Kozlu ilçe Başkanlığı için henüz kesinleşmiş bir isim olmadığı öğrenilirken, Alaplı ilçe Başkanlığı için de çalışmaların devam ettiği gözlendi.

Çetin ÖZDEMİR   

Kaynak: Editör:
Etiketler: Temur, teşkilata, soracak,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı