301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Temmuz 2018 - Pazartesi 18:13 Bu haber 1225 kez okundu
 
Teneke tavuk kebabı festivali başlıyor
GÜNDEM Haberi
Teneke tavuk kebabı festivali başlıyor

* Her yıl izleyicisi ve meraklısı artarak devam eden ve bu yıl 6.sı düzenlenen Ulusal Teneke Tavuk Kebabı Festivali renkli görüntülere sahne olacak. Zonguldak Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birliği Başkanı Osman Bayraklı, hem tavuğu sevdirmek hem de ilimizi tanıtmak maksadıyla bu festivalleri düzenliyoruz dedi. 
* 22 Temmuz’da başlayacak olan 6. Ulusal Teneke Tavuk Kebabı Festivalinde 300 teneke tavuk kebabı vatandaşlara dağıtılacak. Halkın merakla beklediği festivalde bir çok sanatçıda sahne alacak. 

 

HABER:Muhammet KARAPINAR 
Zonguldak Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birliği Başkanı Osman Bayraklı, 6. Ulusal Teneke Tavuk Kebabı Festivalini düzenlediği basın toplantısında festivalin detaylarını açıkladı. 
Festivali şu sözlerle anlatan Zonguldak Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birliği Başkanı Osman Bayraklı, herkesi festivale davet ederek şunları söyledi; “Zonguldak’ımızda hem tavuğu sevdirmek hem de ilimizi tanıtmak maksadıyla bu festivalleri düzenliyoruz. Gökçebey ilçemizin hem  kültürel anlamda tanınmasını ve  hem de üniversiteye gelen öğrenciler açısından da tanınmasına vesile olacağız. Birinci festivalimiz Gökçebey’de başladı ve aynı anda 300 tane teneke tavuk kebabı yaparak rekorumuzu kırdık. 6.sı düzenlenen Ulusal Teneke Tavuk Kebabı Festivali hep beraber Zonguldak ve ülkemizle beraber yapacağız” dedi. 

“ HALK KEBABA DOYUP, SANATÇILARLA EĞLENECEK ”
Gökçebey’de festivalin “Marşlarla ve meşaleler ile 13:30’da hükümet konağı önünde başlayacak diyen Bayraklı, “ festival, sanatçılarla halkı eğlendirecek. Folklor ekibinin gösterileri olacak. Beş bin kişiye tavuğumuzu ücretsiz olarak misafirlere dağıtacağız. Ercan Gönültaş ve Elif Dikmen sunumuyla festival devam edecek. Kendi yöremizden Ramazan Yağlıses, Ankaralı Alaaddin ve ekranların sevilen sesi Sevgi Petek, sahne alacak. Son olarak Zonguldak’ta sevilen Şevket Doğan sahne alacak. Gece en son havai fişek gösterisi yapacağız” dedi. 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Teneke, tavuk, kebabı, festivali, başlıyor, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı