0
Haber Detayı
09 Kasım 2018 - Cuma 16:09 Bu haber 1511 kez okundu
 
TESİSLER İNCELENDİ
GÜNDEM Haberi
TESİSLER İNCELENDİ

Devrek İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Devrek Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) işbirliği düzenlenen tarım teknik gezisi kapsamında, Bin 500 metrekarelik soğuk hava tesisi ile Denizli ilinin Pamukkale ilçesinde yaş meyve üretimi ( Nar, Ayva, Armut, Nektarin, Kayısı, Erik ve Üzüm) ve ihracatı sektöründe yer alan Erarslanlar Tarım, Yaş Meyve Üretimi, İhracat ve Soğuk Hava Depoları firması gezildi.

Ayrıca Devrekli  çiftçiler , ülkemizin kuru meyve üretimi ve ihracatında önemli bir yere sahip olan Aydın İncirliova İlçesinde toplan 12 bin metre kare kapalı alanı ve 300 kişi çalışanı bulunan Günaydınlar Limited Şirketi kuru meyve paketleme tesisi gezildi. Tesis gezisinde çiftçiler Kuru incir, Kuru Kayısı, Çam fıstığı Çekirdeksiz Kuru üzüm ve Kuru dut vb ürünlerin nasıl işlendiğini, paketleme ve sevkiyat gibi aşamaları yerinde görerek inceleme şansı elde ettiler.

ZEYTİNYAĞI SIKIM TESİSİ DE İNCELENDİ
Tarım teknik gezisinin bir sonraki durağında Aydın Germencik ilçesine bağlı Ortaklar belgesinde bulunan Öktem Zeytinyağı Sıkım tesisi oldu. Tesisi gezen çiftçiler daha sonra firma yetkilisi tarafından zeytinyağı sıkımı aşamaları hakkında bilgilendirildi.

Haber Merkezi

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TESİSLER, İNCELENDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı