0
Haber Detayı
10 Ağustos 2018 - Cuma 21:15 Bu haber 2528 kez okundu
 
TGF Genel Başkanı Karaca’ya sürpriz doğum günü
Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti’ni (ZGC) ziyaret etti. Karaca, Gazeteciler Cemiyeti’nde kalabalık basın mensubu tarafından karşılandı.
YAŞAM Haberi
TGF Genel Başkanı Karaca’ya sürpriz doğum günü

Zonguldaklı gazeteciler TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca’ya sürpriz doğum günü partisi düzenlendi. Kısa süreli şaşkınlık yaşayan Karaca, teşekkür etti. ZGC Başkanı Derya Akbıyık tarafından düzenlenen sürpriz karşısında duygulanan Yılmaz Karaca, güzel günler dileği ile  mumları üfledi. 


Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı Yılmaz Karaca, beraberinde Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Levent Altın ile birlikte Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti’ni (ZGC) ziyaret etti.Yılmaz Karaca, gazeteciler sohbet ederek sorunları dinledi.  Gazeteciliğin genel sorunları üzerine fikir alışverişinde bulunuldu, gündem değerlendirildi, gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. ZGC Başkanı Derya Akbıyık tarafından TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca’ya sürpriz doğum günü partisi düzenlendi.
KARACA; ANADOLU BASINININ ZOR DURUMDA
Son günlerde artan dolar kuru nedeniyle Anadolu basınının zor durumda olduğunu belirten TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca,  “Doların 6 lirayı geçmesi olayı bizim yok olmamıza ve büyük sıkıntılar yaşayacağımızın bir işaretidir. Zaten nakit para ile kâğıt, kalıp ve mürekkep alamazken, bugün gazete kâğıdı siparişi veren arkadaşlarımızın 90 lira olan gazete kâğıdının biranda fiyatının 110 lira olduğunu ve nakit olmadan alamadıklarının görüyoruz. Bir yıl önce 20 bin TL’ye mal olan gazeteler şimdi 35 bin TL’ye mal oluyor. ‘2019 yılında dijital yayıncılığa önem verilecek’ diye açıklayan Basın İlan Kurumu Genel Müdürü bu konu hakkında ne diyecek?” dedi
KARACA, BASIN KARTLARIMIZ DEĞİŞECEK 
Sarı basın kartları üzerinde Başbakanlık Yayın Genel Müdürlüğü yazsdığı ifade eden Karaca,  Şuanda Başbakanlık kalmadığına göre, bizim kartlarımızın üzerinde Başbakanlık Yayın Genel Müdürlüğü yazıyor. O nedenle de yeni kartlar yeni yıl içerisinde değişeceğini düşünüyoruz. Sayın Genel Müdür hazırlıkların yapıldığını yeni yılda yeni kartlarla girileceğini kendisi söyledi. Herhalde bu 3 aylık süre içerisinde çalışmaların tamamlanacağını düşünüyoruz” dedi.
AKBIYIK, KARACA’YI AĞIRLAMAKTAN MUTLUYUZ 
Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti’ni (ZGC) Derya “Sayın Genel başkanımız aynı zamanda Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekilimizde bizlerle beraber. Genel başkanımız Batı Karadeniz turuna çıktı. Aslında Kocaeli Gebze’den başladı ziyaretler. Kocaeli, Sakarya, Düzce, Ereğli ve ardından da Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti’nde bizlerle beraber. Bartın ve Karabük iler devam ediyor. Yaz ayında hem cemiyetler ziyaretleri hem de cemiyetlerin üyelerinin görüşleri bu konuda sizlerinde soracakları sorulara yanıtlar veriyor.  Biz genel başkanımız burada görmekten mutluluk duyuyoruz. Çalışmalarına da hep birlikte katkı vereceğimizi söylüyoruz. Başarılar diliyorum” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TGF, Genel, Başkanı, Karaca’ya, sürpriz, doğum, günü,
Yorumlar
Haber Yazılımı