TOP POSBIYIK’TA, POSBIYIK CEZA SAHASINDA google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
26 Kasım 2020 - Perşembe 18:14 Bu haber 817 kez okundu
 
TOP POSBIYIK’TA, POSBIYIK CEZA SAHASINDA
GÜNDEM Haberi
TOP POSBIYIK’TA, POSBIYIK CEZA SAHASINDA

Bazı santraforlar/golcüler vardır, gol atmaları mucizelere kalmış. Rakip defanslar bile ‘Boş ver nasılsa atamaz’ deyip, marke etmezler.

Bazı golcüler vardır ki, kaçırmaya gelmez. Top ayağına veya kafasına gelmesin, mesafe fark etmeksizin 90’dan takarlar fileye topu.

Ereğli Belediye Başkanı Sayın Halil Posbıyık öyle bir siyasi topçu…

Siyasi tecrübesine medeni cesaretini ekleyip, sahada hünerlerini bilerek ve severek kullanıyor. ‘Denemeyince olmaz’ düsturu gereği, fırsat/top ayağına geçti mi bakıyor kaleye/karşındakine ve vuruyor. Olmazsa bir daha…

‘İyi tarafı, fırsatı ganimet bilmesi. Kötü tarafı, kendinden başkasına fırsat vermemesi. Kontrolü zor. Hem kendi tarafında hem de rakip açısından zor bir adam. Topu/ siyaseti biliyor. En büyük zevki topla/siyasetçiyle oynamayı seviyor.

Doğrusu işi biliyor. Top keyfi de iyi damak zevki de. “Fırsatı kaçırmam, golümü atar, haftada bir -iki kadeh viskimi parlatırım” diyor.

Bu aralar, parti ve boyları müsavi olmasa da, iktidar vekili Hamdi Uçar’a sarmış. İki laf ile onu sahaya /Ereğli’ye çekti, santra yapmadan sekti, gözünü seçmen kalesine dikti.

Önce, ‘Kaymakamın oturduğu bina kiralık’ deyip, konuyu pışpışladı, Uçar’ın cevabını ‘Argo’ tavırla ‘Yatırım planına alınmış/mış, yapılacak/mış’ deyip, ‘Mışmış’ladı. ‘Açıklamaları fasa fiso, cek- cak’ dedi…

Dedim ya, ‘Zor siyasi topçu...’. Top ayağına gelmesin. ‘Rakip’ yada ‘Kendi kalesi’ fark etmez. Posbıyık bu, siyasi arenada, bu enerji ile kolay kolay park etmez.

CHP’nin Ereğlili Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş’ı boş geçmedi? ‘Ereğli’nin Milletvekili yok ama Ereğli sahipsiz değil’ diyerek, ona da ‘Geç kaleye’ dedi adeta.

Vesselam, zor adam Halil Posbıyık, zor…

Kaynak: Editör:
Etiketler: TOP, POSBIYIK’TA,, POSBIYIK, CEZA, SAHASINDA,
Yorumlar
Haber Yazılımı