Haber Detayı
09 Ocak 2017 - Pazartesi 18:08 Bu haber 1359 kez okundu
 
‘Topu iktidara atmasın’
‘Topu iktidara atmasın’
- Haberi
‘Topu iktidara atmasın’

Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, Zonguldak Belediyesi’nin kente yapacağı hizmetler konusunda Başkan Muharrem Akdemir’e destek olmadıkları yönündeki eleştirilere yanıt verdi.

Tosun, Lavuar Alanı’ndaki sıkıntıyı iktidarın çözebileceğini söyleyen Başkan Akdemir’e  “İktidar bana destek vermiyor’ derse yanlış söylemiş olur. İktidara topu atmasının gereği yok. O şekilde bir serzenişte bulunmasına gerek yok. Kendisini Bakanlarla görüştüreceğiz” diye yanıt verdi.

Tosun, yakın zamanda Akdemir’i Bakanlarla görüştüreceklerini belirterek şunları söyledi; “İktidar çözer, sonuçta iktidar biziz. Bütün sorunların çözülmesi için vekillerimizle beraber çalışıyoruz. Ama ‘İktidar bana destek vermiyor’ derse yanlış söylemiş olur. Hükümetimiz bütün belediyelere ayırım yapmaksızın her türlü yardımı yapıyor. İller Bankası’ndan gelen para yardımı olsun, yardım yapıyor. O şekilde bir serzenişte bulunmasına gerek yok. Kendisi bazı bakanlarla görüşmek için talepte bulunmuştu. Bazılarıyla biz görüştürdük. Geçen hafta içinde Ankara’da milletvekillerimizle beraberdik. Önümüzdeki günlerde diğer bakanlıklarla Sayın Belediye Başkanımızı da tekrar görüştüreceğiz. İktidara topu atmasının gereği yok. Kendisini her zaman Zonguldak’ın menfaati için bütün bakanlarla görüştürürüz. Biz her konuda onun yanında oluruz.”

 

Haber: Öznur GÜNEŞ

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Topu, iktidara, atmasın’,
Yorumlar
Haber Yazılımı