Haber Detayı
12 Şubat 2019 - Salı 17:24 Bu haber 2451 kez okundu
 
TOSUN’DAN MECLİS ÜYELİĞİ AÇIKLAMASI
AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, belediye ve İl genel meclis üyelerinin belirlenmesinde yaşandığı iddia edilen tartışmalara cevap verdi. Tosun, Herhangi bir tartışmanın yaşanmadığını söyledi.
SİYASET Haberi
TOSUN’DAN MECLİS ÜYELİĞİ AÇIKLAMASI

Tosun; Abdullah Karagüzel ve Abdülkerim Gün ile ilgili “Birisi Belediye meclis üyemizdir, birisi de daha önce benim yönetim kurulu üyemdir. Herkes gibi müracaatlarını yaptılar. En doğal haklarıdır. Bunu komisyon değerlendirecektir” dedi.

 AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, önceki gece sabaha kadar süren belediye ve İl genel meclis üyesi listesini değerlendirdi. Zeki Tosun yaptığı açıklamada şu ifadelere yen verdi, “Genel merkezden gelen komisyon ile bir çalışma yapıldı. İl ve ilçeler tek tek incelendi. Komisyon başkanımız da memleketteki dağılımlara göz attı. Belediye meclisinde olması gereken kriterlerdeki insanlara bakılaraktan bir çalışma yapıldı. Bu çalışma bizim 17 beldemiz sekizde ilçemiz olduğu için kendisinin de toplantısı olduğundan dolayı uzadı. Erken bitirmek içindi gece boyu çalışmalarımızı sürdürdük. Ardından bu notları Ankara’ya komisyon başkanımız iletmiştir. Ayın 19’una kadar da süresi vardır. Kimlerin yazılacağını kimlerin listede olacağı Bugüne kadar genel merkezin yaptığı çalışma neticesinde karar verilecektir.19 Şubat akşamı seçim kurullarına verilerek il genel ve belediye meclis üyelerimiz tespit edilmiş olacaktır. Çalışmalarımız esnasında herhangi bir sıkıntı yaşamamıştır. Yapılan çalışmalarda önümüzdeki günlerde genel merkezimiz değerlendirecektir.”

“TAHSİLLERİNE BAKILARAK YAPILMIŞTIR”

İl Genel ve Belediye Meclis üyeleri içinize sindi mi? sorusunu yanıtlayanİl Başkanı Tosun;“ Mahalle bazında olsun insanların tahsillerine bakılarak bunlar yapılmıştır. Genel merkezden gelen komisyon tarafından incelenerek güzel bir liste yani herkesin kucaklayıcı bir liste olacaktır.”

“HERKES GİBİ MÜRACAATLARINI YAPTILAR”

İl Genel Meclisi üyeliğine adı geçen AK Partili Abdullah Karagüzel ve Abdülkerim Gün ile ilgili kamuoyunda tartışmalara neden oldu sorusuna cevap veren Tosun; “Müracaat eden arkadaşlarımıza neden tepki olsun ki. Birisi meclis üyemizdir birisi de daha önceden benim yönetim kurulu üyemdir. Bu kişilerde herkes gibi müracaatlarını yaptılar. En doğal haklarıdır. Bunu komisyon değerlendirecektir” dedi.

Haber: Muhammet KARAPINAR

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TOSUN’DAN, MECLİS, ÜYELİĞİ, AÇIKLAMASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı