google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
07 Mart 2017 - Salı 12:30 Bu haber 3989 kez okundu
 
Tosun, Kadınlar Gününü kutladı
AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayınlayarak Kadın ve Gençlere hakkettiği siyasi değeri veren partinin AK Parti olduğunu söyledi.
GÜNDEM Haberi
Tosun, Kadınlar Gününü kutladı

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayınlayarak Kadın ve Gençlere hakkettiği siyasi değeri veren partinin AK Parti olduğunu söyledi. 
Türkiye´de olduğu gibi Zonguldak´ta da en fazla kadın üyeye ve kadın yöneticiye sahip partinin AK parti Olduğunu dile getiren Zeki Tosun, cinsiyet ayrımı gözetmeden gerek kadına ve gerekse erkeğe, çocuğa yapılan her türlü şiddete karşı olduklarını belirtti.
Tosun yayınladığı Kadınlar günü mesajında şu görüşlere yer verdi;
“Ak Partinin kurulduğu yıldan buyana kadını ve gençliği merkeze alan yönetim anlayışındaki kararlı duruşu kadınlarımızı cesaretlendirmiş, siyasette daha etkin rol almasını sağlamıştır.
8 Mart 1857 yılında New York’taki grevde ölen 129 işçinin birçoğunun kadın olmasından dolayı kutlanan 8 Mart Dünya Kadınlar günündeki dayanışma, bugün ülkemizde terörün bitmesi ve ülkemize huzurun gelmesi için çok önemli bir örnektir.”
Türkiye'de 8 Mart Dünya Kadınlar Gününün ilk kez 1921 yılında "Emekçi Kadınlar Günü" olarak kutlanmaya başlandığını hatırlatan Tosun, “Hükümetimiz, kadınlarımızın ekonomik, toplumsal, kültürel ve siyasal yaşamda hak ettiği yeri alması ve Birleşmiş Milletler Yeni Binyılın Kalkınma Hedefleri arasında da yer alan kadın erkek eşitliğinin sağlanması için birçok yasal düzenlemeye imza atmıştır. Kadın istihdamını arttırıcı çalışmalar yapılmış, özellikle özel sektörde daha fazla kadın çalıştırılmasını sağlayacak teşvikler sağlanmıştır. İstihdam eğitim projeleri ile maddi durumu yetersiz olan kadın ve gençlerin meslek sahibi olmalarına öncü olundu. Okuyan ve çalışan bayanların en büyük sorunlarından biri olan başörtüsü problemine son verilmiştir. AK Parti, hayatın her alanında hanım kardeşlerimizin hak ettiği değere kavuşması için gayret göstermiştir. Toplumun yarısını oluşturan kadınlarımızın toplumsal statülerini yükseltmek sadece kadınlar için değil, tüm insanlığın daha iyi koşullar altında yaşamaları için vazgeçilmez bir koşuldur. Bu koşula ulaşmak için çalışmak sadece kadınların değil, hepimizin görev ve sorumluluğudur.
Bu vesileyle tüm hanım kardeşlerimizin Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, şiddet, önyargı ve ayırımcılıktan uzak bir Türkiye yolunda her günün Kadınlar Günü olması gerektiğini bir kez daha belirterek saygılarımı sunuyorum’’ dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Tosun,, Kadınlar, Gününü, kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı