TSO’DAN İNSANLIĞA KAN EKONOMİYE CAN google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
16 Eylül 2020 - Çarşamba 11:46 Bu haber 509 kez okundu
 
TSO’DAN İNSANLIĞA KAN EKONOMİYE CAN
GÜNDEM Haberi
TSO’DAN İNSANLIĞA KAN EKONOMİYE CAN

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası ( TSO )'nun "Ekonomiye Can İnsanlığa Kan Veriyoruz" temalı kan bağış kampanyası gerçekleştirildi.

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası'nın her yıl geleneksel olarak düzenlediği kan bağış kampanyasına katılım yoğun oldu.

Valilik yerleşkesinde düzenlenen kan bağışı kampanyasında, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir ve Yönetim Kurulu ve Oda Üyeleri ile vatandaşlar kan bağışında bulundu.

Kan bağış kampanyasında konuşan Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir; “Ticaret ve Sanayi Odosı’nın geleneksel olarak Pandemi süreci nedeniyle sosyal mesafe ve hijyene dikkat ederek bugün kan vermeyi hedefliyoruz.Kızılay Kan Merkezi Müdürümüz Mehmet Günaydın ile bu organizasyonu yapıyoruz. Tüm üyelerimize ve Zonguldaklı hemşerilerimizi şunu söylemek istiyorum. Pandemi nedeniyle kan stoklarında düşüşler yaşanıyor. Hemşerilerimiz şunu çok iyi bilmeliler ki Kızılay yetkililerimiz bu konuda olası tüm tedbirleri devreye sokarak tüm imkanlarını kullanıyorlar. Hemşirelerimize Pandemi riskini bulaştırmadan bu süreci çok güzel bir şekilde yürütüyorlar. Kan bağışına tüm üyelerimizi ve Zonguldaklıları bekliyoruz.” dedi.

GÜNAYDIN; BU DAVRANIŞIN ÖRNEK OLMADINI İSTİYORUM

Kızılay Kan Merkezi Müdürü  Dr. Mehmet Günaydın; “ Pandemi nedeniyle kan stoklarımızda düşüşler var düşüşler var.TSO Başkanımız Metin Demir ve üyelerine gösterdikleri hassasiyet için çok teşekkür ediyorum. Bu kampanyanın tüm kurum ve kuruluşları ile sivil toplum dernekleri’ne örnek olmasını diliyorum. Önümüzdeki ekim, kasım aylarında havaların soğuması ile birlikte kahve ihtiyacımız ne kadar zaman kan ihtiyacımız daha da yükselecektir. Bunun için bütün kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum derneklerini kan bağışına davet ediyoruz.”dedi.

Haber: Muhammet KARAPINAR 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TSO’DAN, İNSANLIĞA, KAN, EKONOMİYE, CAN,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı