TTK, BU YANLIŞI İKİ YILDIR YAPIYOR google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
22 Kasım 2020 - Pazar 16:37 Bu haber 486 kez okundu
 
TTK, BU YANLIŞI İKİ YILDIR YAPIYOR
GÜNDEM Haberi
TTK, BU YANLIŞI İKİ YILDIR YAPIYOR

Türkiye Taşkömürleri Kurumu (TTK) iki yıldır memurlarına 3 bin TL’ye varan giyim yardımı yapıyor. Kurum aynı yardımı, kadrolu olarak çalışan ve her yıl giyim yardımı yaptığı 130 civarında güvenlik görevlilerine de verdiği iddia edildi. 
Kurumda çalışan memurlar yılda bir kez giyim yardımı alırken kadrolu memur güvenlikçiler iki defa alıyor. Mali açıdan büyük sıkıntı yaşayan ve zarar ettiği gerekçesiyle kuruma işçi dahi alınmazken;  kurum yetkililerinin güvenlikçilere yılda iki defa giyim yardımı yapmasına anlam verilemiyor. 
TTK iki yıldır hem giyim yardımı yaptığı güvenlikçilere bir de  Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) giyim kartı vererek kurumu zarar ettirildiği iddia edildi. Giyim yardımı ile birlikte PTT giyim kartı alan memurlar kartları satmaya ve küçük çaplı borsa oluşturdukları söyleniyor. Anlaşmalı mağazalarda üçüncü şahıslar  TTK’nın PTT giyim kartından yararlandığı iddia edildi.  TTK’nın çifte standartı kurum içinde iş düzeninin bozduğu ve huzursuzluk yarattığı iddia ediliyor. Kurum çalışanları yetkililerin bir an önce yanlıştan dönülmesi gerektiği söylüyor.

Haber: Muhammet KARAPINAR

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TTK,, BU, YANLIŞI, İKİ, YILDIR, YAPIYOR, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı