TTK GÜVENLİKÇİLERİ ESNEK ÇALIŞMA İSTİYOR google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
22 Kasım 2020 - Pazar 16:37 Bu haber 696 kez okundu
 
TTK GÜVENLİKÇİLERİ ESNEK ÇALIŞMA İSTİYOR
GÜNDEM Haberi
TTK GÜVENLİKÇİLERİ ESNEK ÇALIŞMA İSTİYOR

Sekiz pozitif vaka çıkması nedeniyle Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK)’nda  çalışan 130 civarında ve yaşları 60’ın üstünde olan kadrolu güvenlikçiler yasanın getirdiği esnek çalışma programından yararlanmak istiyor. İlk günlerde uygulanan esnek çalışma programının neden kaldırıldığı merak ediliyor. 
Koronavürüs salgının başladığı ilk günlerde getirilen esnek çalışma koşulu kurum yetkilileri tarafından kaldırıldığı ve normal çalışma düzenine geçildiği iddia ediliyor. 
TTK çalışan 130 civarında kadrolu güvenlikçi görev yapıyor ve yaş ortalaması 60- 63 arası. Koronavirüs salgının başladığı ilk günlerde 60 yaş ve kronik rahatsızlığı olanlara getirilen esnek çalışma programının kurumda uygulanmaması keyfi uygulama olduğu iddia ediliyor. 

TTK Genel Müdürlüğü’nün kronik rahatsızlığı olanlara ve esnek çalışma programını iptal ettiği ifade ediliyor. Kurumda görev yapan 130 kadrolu güvenlikçiden sekizinin koronavirüs testinin pozitif çıkması diğer güvenlikçileri korku ve paniği girmesine neden olduğu öğrenildi. 
Haber: Muhammet KARAPINAR

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TTK, GÜVENLİKÇİLERİ, ESNEK, ÇALIŞMA, İSTİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı