google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
10 Temmuz 2019 - Çarşamba 13:17 Bu haber 4207 kez okundu
 
TTK’YA GİREMEYEN GENCİN İSYANI
GÜNDEM Haberi
TTK’YA GİREMEYEN GENCİN İSYANI

Türkiye Taşkömürü Kurumu’na bin500 işçi alımı için iki ayrı kura çekimi gerçekleştirilmişti.  TTK'ya iki kez başvurmasına rağmen giremeyen genç isyan etti.

İlk olarak bin ardından da 500 işçi alımı için Türkiye Taşkömürü Kurumu'nda iki ayrı kura çekimi düzenlenirken her iki kura çekimine de başvuran Zonguldaklı 22 yaşındaki Mücahit Can, kuradan ismini çıkmamasına isyan etti.

Can yaptığı açıklamada, "iki kez başvurdum ikisine de çıkmadı. Ben Zonguldak de yaşıyorum ama bu toprakların ekmeğini yiyemiyorum nedense. İllaki gurbete mi çıkayım. Herkes gurbeti çıkmış. Zonguldak'ta genç kalmamış. Herkes tabii ki çalışmak ister ama Zonguldak'ta iş yok. Ben de artık mecburen gurbete çıkmak zorundayım. Ben madenci çocuğu ve madende çalışmak isterdim. Tabii ki sadece ben değil tüm gençlerimizi de aynı şekil ismimin çıkmasını isterdi. Bu bir şans da değil ben buna şans istemiyorum. Ereğli'den adam aldılar Karabük'ten adam aldılar ama Zonguldak çocuğuna bir şans tanımadılar iki kez başvurdum ve ikisini de isim çıkmadı Ben bunda ne keramet var anlamadım." dedi.

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: TTK’YA, GİREMEYEN, GENCİN, İSYANI,
Yorumlar
Haber Yazılımı