google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
FENA GELDİ!
FENA GELDİ!
ALAPLI'DA İNTİHAR!
ALAPLI'DA İNTİHAR!
Haber Detayı
15 Kasım 2019 - Cuma 10:54 Bu haber 2128 kez okundu
 
TÜİK CİRO ENDEKSLERİ AÇIKLANDI
EKONOMİ Haberi
TÜİK CİRO ENDEKSLERİ AÇIKLANDI

Türkiye İstatistik Kurumu Zonguldak Bölge Müdürlüğü Eylül ayı Ciro endeksleri istatistiklerini açıkladı.

TOPLAM CİRO 4,8 ARTTI

Sanayi, inşaat, ticaret ve hizmet sektörleri toplamında takvim etkilerinden arındırılmış ciro endeksi, 2019 yılı Eylül ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 4,8 arttı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış toplam ciro endeksi ise bir önceki aya göre yüzde 2,8 arttı.

SANAYİ SEKTÖRÜNDE CİRO YÜZDE 1,7 AZALDI

Takvim etkilerinden arındırılmış sanayi ciro endeksi, 2019 yılı Eylül ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 1,7 azaldı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış sanayi ciro endeksi ise bir önceki aya göre yüzde 1,7 arttı.

İNŞAAT SEKTÖRÜNDE CİRO YÜZDE 16,1 AZALDI

Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat ciro endeksi, 2019 yılı Eylül ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 16,1 azaldı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat ciro endeksi ise bir önceki aya göre yüzde 1,4 azaldı.

TİCARET SEKTÖRÜNDE CİRO YÜZDE 11,8 ARTTI

Takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ciro endeksi, 2019 yılı Eylül ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 11,8 arttı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ciro endeksi ise bir önceki aya göre yüzde 4,7 arttı.

HİZMET SEKTÖRÜNDE CİRO YÜZDE 7,7 ARTTI

Takvim etkilerinden arındırılmış hizmet ciro endeksi, 2019 yılı Eylül ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 7,7 arttı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış hizmet ciro endeksi ise bir önceki aya göre yüzde 0,8 arttı.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: TÜİK, CİRO, ENDEKSLERİ, AÇIKLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı