google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
04 Haziran 2020 - Perşembe 15:20 Bu haber 1562 kez okundu
 
TÜM ENGELLER KALDIRILDI
GÜNDEM Haberi
TÜM ENGELLER KALDIRILDI

Zonguldak kent içi araç trafiğine kesin çözüm olarak görülen ve 2 Ağustos 2013 tarihinde dönemin Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım tarafından temeli atılan Mithatpaşa tünelleri için artık geri sayım başladı.

Yaklaşık 6,5 yıldan beri yapımı devam eden Mithatpaşa tüneli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile çalışmalar hız kazandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile önceki gün görüşen AK Parti il Başkan Yardımcısı Muammer Avcı, sosyal medya hesabından “Cumhurbaşkanımızın talimatları ile Mithatpaşa tünelleri ve Kilimli sahil yolu projesi kapsamında gelinen süreç ve yakın zamanda etap etap yaşanacaklar” başlıklı gelişmeleri paylaştı.

 15 Temmuz 2020 tarihinde Mithatpaşya tüneli sol tüpte ışığın görüleceğini belirten Avcı, proje kapsamında TTK’ya ait tahlisiye binasının Temmuz ayında yıkımının gerçekleştirileceğini, kavşak düzenlemesinin de başlayacağını söyledi. 

Avcı, Mithatpaşa tünelin tam kapasite ile 31 Aralık 2021 tarihinde hizmete gireceğini ifade ederek,  gelişmelerle ilgili şu bilgileri verdi.

“CUMHURBAŞKANIMIZIN TALİMATLARI İLE MİTHATPAŞA TÜNELLERİ VE KİLİMLİ SAHİL YOLU PROJESİ KAPSAMINDA GELİNEN SÜREÇ VE YAKIN ZAMANDA ETAP ETAP YAŞANACAKLAR"

1-)03.06.2020 tarihi itibari ile İkmal ihalesi gerçekleştirilmiş olup, projenin imarının önündeki tüm engeller kaldırıldı.

2-)Yüklenici firma personel sayısını arttıracak, iş makineleri ve ağır araçlarla ilgili ekipmanlarının sayısını maksimum verimliliğe çıkaracaktır.

3-)Proje kapsamına dahil, TTK'nın kullanımında olan tahlisiye binasının, yapılan görüşme ve

03.06.2020 tarihli yazışma neticesinde en geç Temmuz ayı içerisinde yıkımı gerçekleştirilecektir.

a) Bu şekilde, kavşak imalatının başlatılması yönünde hiç bir mani kalmamış olacaktır.

b) Ve yine tahlisiye binasının yıkılması ile tünellere giriş-çıkış yapan ağır araçların manevra kabiliyetleri rahatlatılmış olacak ve bu çalışmaların hızına halkımızın şahitliği sağlanmış olacaktır.

4-)Bugün(04.06.2020)itibari ile ikinci makas mevkiinden tüneller yönüne bakıldığında,T2 Sol tüpte 32 metre, T2 Sağ tüpte ise 131 metre açılmayan hafriyat alanı bulunmaktadır.

Yapılan planlamaya göre (+,-) 15 Temmuz 2020 tarihi itibari ile inşallah sol tüpte ışık görülecektir.

5-)Son olarak Mithatpaşa tünelleri ve Kilimli sahil yolu projemiz 31.12.2021 tarihi itibari ile tamamlanmış ve halkımızın hizmetine sunulmuş olacaktır.” dedi.

Haber : Çetin ÖZDEMİR 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TÜM, ENGELLER, KALDIRILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı