google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Cinayete 25 yıl hapis
Cinayete 25 yıl hapis
Haber Detayı
03 Aralık 2019 - Salı 13:36 Bu haber 1446 kez okundu
 
‘TÜM PARTİLİLERİMİ SÜKÛTA DAVET EDİYORUM’
GÜNDEM Haberi
‘TÜM PARTİLİLERİMİ SÜKÛTA DAVET EDİYORUM’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Kadın Kolları Başkanı Merve Kır, Ebru Uzun’un kazandığı delege seçimlerinin iptal edilmesiyle ilgili sert açıklamalarda bulundu.

Merve Kır yaptığı yazılı açıklamada tüm partilileri sükûta davet ederek: ‘‘Tüm partililerimi sükûta davet ediyorum. Bende Üzülerek olanları seyrediyorum , Merkez ilçemizde Bahçelievler Mahallesi seçimi sonucunda merkez ilçe yönetimince il yönetimine itiraz edilmiş ve il yönetimi oy birliği ile itirazı reddetmiştir.Tüzüğe göre il yönetiminin verdiği karar kesindir. Doğduğum , büyüdüğüm mahalle olan Bahçelievler mahallemizde seçim sandık kapanana dek sorunsuz geçmiştir.

Sandık kapandıktan sonra iki yoldaşımızın seçim gerginliği ile bir anlaşmazlık yaşamış ve sonrasında hiçbir problem çıkmadan barışıp sandık sayımına geçilmiştir, hatta sandık sonucundan sonrasın bu iki yoldaş beraber hareket etmişlerdir.

Sonrasında sandık düzgün bir şekilde açılmış ve oylar sayılmıştır. Şahsım olarak oy kullanımı başlaması ve sonuçlanmasına kadar o bölgede yer aldım.

Belli ki genel merkezimize yanlış bilgilendirme yapılmış aksini kesinlikle düşünmüyorum. Sayın vekil sandık bölgesine hiç gelmedi, dolayısıyla yaşananlara görgü tanığı olma ihtimali yoktur, sayın vekil bu partinin vekilidir ve tüm tarafları dinlemesi ve eşit davranması gerekir.

Genel merkez hukuk biriminin böyle bir iptalden haberi olduğunu düşünmüyorum bugun meslektaşlarımla görüştüğümde de aynı yanıtı verdiler çünkü öyle bir yetki ve karar mercii hukuk birimi değildir.

Bahçelievler mahallemiz eğitim seviyesi en yüksek mahallelerimizdendir ve seçmen için bu beyanlar son derece komiktir.Bu kadar hırs sağlığa da zararlıdır.

Biz bir aileyiz , ne yaşarsak içimizde halledebiliriz sonuç ne olursa olsun kazanan yine Cumhuriyet Halk Partisi olacaktır. Lütfen bu bilinçle hareket edelim.’’ ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘TÜM, PARTİLİLERİMİ, SÜKÛTA, DAVET, EDİYORUM’,
Yorumlar
Haber Yazılımı