google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
30 Mart 2020 - Pazartesi 14:09 Bu haber 944 kez okundu
 
TÜM SPOR KULÜPLERİNİN DİKKATİNE!
SPOR Haberi
TÜM SPOR KULÜPLERİNİN DİKKATİNE!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (ASKK) Genel Başkanı Ali Düşmez, coronavirüs tedbirleri doğrultusunda tüm Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) il temsilciliklerine yeni bir yazılı açıklama gönderdi.  Zonguldak ASKF Başkanı Kemal Demir aracılığıyla tüm spor kulüplerine yetkililerine gönderilen açıklamada Ali Düşmez, “Kurallara, yönlendirmelere uyalım ve mutlaka evlerimizde kalmaya devam edelim.” ifadelerine yer verdi.

TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi, ASKK Genel Başkanı Ali Düşmez’in yaptığı yazılı açıklama şu şekilde: “

“Koronavirüsü ile ilgili zorlu süreci inşallah hep birlikte atlatacağız. Yeter ki kurallara, yönlendirmelere uyalım ve mutlaka evlerimizde kalmaya devam edelim.

Zira; Ülkemizi ve dünyamızı çok ciddi tehdit altına alan koronavirüs, ülkelerin bu illetten nasıl kurtulacağını düşünmekten başka bir anlayış oluşturmadığını haber ajanslarından aldığımız bilgiler ile öğreniyoruz.

Ülkemizde de çok ciddi kararlar alınarak sokağa çıkma yasağı dahi düşünülürken her gün artan vakalar karşısında ölen vatandaş sayımızın da arttığını duymak bizleri son derece üzüntüye sevk etmektedir. Siz amatör spor kulübü yöneticilerimizin, antrenörlerimizin ve sporcularımızın bilinçli olarak insana önem veren anlayışa sahip olduğunu yakinen biliyoruz.

Dünyanın en önemli süper liglerinin ertelendiği ve tartışıldığı bir dönemde herhangi bir düşünceyi oluşturmanın doğru olmadığını sizlerde takdir edersiniz.

Önemli olan “ÖNCE HAYAT, ÖNCE YAŞAM” dır.

81 ilde ASKF’lerimize üye tüm amatör spor kulüplerimizin bu konularda tekrar uyarılmaları önem arzetmekte olup, zorunlu olmadıkça sokağa çıkmayalım, kurallara uyalım. #HayatEveSığar”

Kaynak: Editör:
Etiketler: TÜM, SPOR, KULÜPLERİNİN, DİKKATİNE!,
Yorumlar
Haber Yazılımı