TÜRKİYE DİYABET VE OBEZİTE DERGİSİ YAYIMLANDI google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
03 Eylül 2020 - Perşembe 12:49 Bu haber 1817 kez okundu
 
TÜRKİYE DİYABET VE OBEZİTE DERGİSİ YAYIMLANDI
SAĞLIK Haberi
TÜRKİYE DİYABET VE OBEZİTE DERGİSİ YAYIMLANDI

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ)  Obezite ve Diyabet Uygulama ve Araştırma Merkezi Tarafından "Türkiye Diyabet ve Obezite Dergisi'nin" 2020 Yılı Ağustos Sayısı Yayımlandı

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, Obezite ve Diyabet Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Türkiye Diyabet ve Obezite Dergisi’nin 2020 yılı Ağustos sayısı yayımlandı.

Derginin yayımlanması hususunda Merkez Müdürü ve Baş Editör Prof. Dr. Taner Bayraktaroğlu şunları belirtti: "Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, Obezite ve Diyabet Uygulama ve Araştırma Merkezi’miz tarafından yayımlanan Türkiye Diyabet ve Obezite Dergisi’nin 2020 yılı Ağustos sayısını bilim dünyası ve okuyucularımız ile paylaşmaktayız.Pandemi sürecinde yayıncılık etik ilkelerimiz güncellendi. Bunun sonucunda TUBİTAK ULAKBİM TR Dizin tarafından 2020 yılı yayınlarımızın dizinlenmesi kabul edildi. Uluslararası indeksleri hedefleyerek yayın kalitemizi ve içeriğimizi buna uygun arttırma çalışmalarımızı devam ettirmekteyiz. Başarılarımızı arttırmak için kurullarımızı ve yayın kurulumuzu güncelledik. Süreçte yazarlar tarafından tercih edilirken dergimizin kalitesi arttı.
Yayımladığımız bu sayımız literatüre katkıda bulunacak güncel araştırmaları, COVID-19 pandemisi sürecinde COVID-19 hastalığına dair güncel tıbbi bilgileri içeren derlemeler ve olgu sunumlarını kapsamaktadır. Okuyucularımızın dikkatini ve ilgisini çekecek yazılar olduğunu düşünmekteyim.
COVID-19 pandemisi sürecinde yaşamlarını sağlığa adayan hekimleri ve sağlık çalışanlarını saygıyla anıyorum.Dergimizin yayımlanmasında; desteklerini esirgemeyen Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı ’ya, yazıları için yazarlara, değerlendiren hakemlerimize, Danışma Kurulumuza, Türkçe ve İngilizce Dil Redaksiyon Kurulumuza, Biyoistatistik Danışmanlarımıza, Yayın Kurulumuza, Editörler Kurulumuz adına ben teşekkür ederim."

Haber Merkezi 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TÜRKİYE, DİYABET, VE, OBEZİTE, DERGİSİ, YAYIMLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı