TÜRKMEN, ÖĞRETMENLER GÜNÜ'NÜ KUTLADI
Haber
21 Kasım 2020 - Cumartesi 12:39 Bu haber 1559 kez okundu
 
TÜRKMEN, ÖĞRETMENLER GÜNÜ'NÜ KUTLADI
GÜNDEM Haberi
TÜRKMEN, ÖĞRETMENLER GÜNÜ'NÜ KUTLADI

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Milletvekili Polat Türkmen, Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama mesaji yayınladı.

Polat Türkmen, mesajında; "Millet Mektepleri’nin açılışı ve Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmenliği kabulünün yıl dönümü olan 24 Kasım’ın 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmakta olduğunu belirterek; Bir milletin; milli, ahlaki ve kültürel yönden güçlü, tarihini, gelenek ve göreneklerini bilen, bizi biz yapan değerlerin farkında olan nesiller yetiştirmek öğretmenlerimiz sayesinde mümkün olmaktadır.
 Mili birlik ve bütünlüğün sağlanmasında, ülkemizin ekonomik ve sosyal yönden daha da kalkınarak muasır medeniyetler seviyesine ulaşmamızda en büyük pay yeni neslin yetiştiricileri öğretmenlerimize ne kadar çok minnet ve şükran duysak azdır. 
Topluma hizmet veren her mesleğin saygın olduğu bir gerçektir. Ama bütün meslek mensuplarını yetiştirip hayata hazırlayan öğretmenlik mesleği ayrı bir kutsallık taşımaktadır. Öğretmenlerimiz sevgi ve fedakârlık gerektiren ağır bir sorumluluk gerektiren kutsal bir görev yapmaktadırlar. 
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de belirttiği gibi 'Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ Bu inançla, çok şey borçlu olduğumuz ve bu kutsal mesleği icra eden saygıdeğer öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. 
Başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aramızda bulunmayan öğretmenlerimizi de rahmetle anıyorum
" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: TÜRKMEN,, ÖĞRETMENLER, GÜNÜ'NÜ, KUTLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı