Haber Detayı
06 Aralık 2017 - Çarşamba 17:22 Bu haber 1266 kez okundu
 
Turpcu, TBMM'de Öznur Güneş'in sorularını yanıtladı
Turpcu, TBMM'de Öznur Güneş'in sorularını yanıtladı
- Haberi
Turpcu, TBMM'de Öznur Güneş'in sorularını yanıtladı

CHP Milletvekili Şerafettin Turpcu, TBMM’de Öznur Güneş’in sorularını yanıtladı. Turpcu, AK Partililerin CHP’li Belediyeleri eleştirmesini komik olduğunu belirterek “Koca koca belediye başkanlarını niçin görevden aldılar. Bunlar mesleklerini yapamayan komedyenlerin yerini aldı diye düşünüyorum” dedi.

Kozlu İlçesini 2019 seçimlerinde CHP’ye geçireceklerini belirten Turpcu, merkez ilçe seçimleri süreci hakkındaki soruları da yanıtladı. İki adaylı kongre geçireceklerini tahmin eden Turpcu “Partinin kamuoyunda gücünü zayıflatacak konuşmalardan kaçınmak lazım. Pehlivanlar bir meydana çıksın bakalım ona göre destek vereceğim” dedi.

 

ÖZEL HABER: Öznur GÜNEŞ

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde(TBMM) Öznur Güneş’in sorularını yanıtladı. Turpcu, erken seçim, AK Partili Öznur Çalık’ın CHP’li belediyelere yaptıkları eleştiriler ve Merkez İlçe Başkanlığı seçim süreci ile ilgili soruları yanıtladı.

Turpcu, ‘ Eşitlik ve Adalet Kadın Buluşması’na katılmak için Zonguldak’tan gelen kadınları İl Kadın Kolları Başkanı Merve Kır Başkanlığında mecliste misafir etti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık’ın CHP’li belediyeleri eleştirmesini komik olduğunu belirten Turpcu “Koca koca belediye başkanlarını niçin görevden aldılar. Bunlar mesleklerini yapamayan komedyenlerin yerini aldı diye düşünüyorum” dedi.

Turpcu, Kozlu Belediyesi’nin CHP’de olması gerektiğini belirterek “Değerli mülkleri ve arazileri mevcut. Dolayısıyla konumu güçlenen bir belediyemiz” dedi. Merkez İlçe seçim sürecini değerlendiren Turpcu, hangi adayı destekleyeceği yönündeki soruya “Pehlivanlar bir ortaya çıksın da görelim” dedi.

“UCU AÇIK BİR SÜREÇ, HER AN ERKEN SEÇİM OLABİLİR”

Turpcu, erken seçimle ilgili soruyu şöyle yanıtladı; “AKP kadroları imkanları olarak büyük bir parti. Zonguldak ve diğer illere yetkililerini gönderiyor. Onlarda büyük bir çözülme var. Belediye başkanlarını görevden almalar, zorla görev bıraktırmalar gibi. Onların iç işleri, bizim de kongre sürecimiz gündemde. Biz de genel başkanımızın önderliğinde büyük etkinlikler yapıyoruz. Adalet yürüyüşü, adalet kurultayı yapıyoruz. Reza Zerrab olayı ve Man Adalarında açılan şirketler, gönderilen paralar, bunlar büyük olaylar. AKP’nin vergi vermemek üzere yandaşlarının neler yaptığını ortaya koyuyor. Zerrab olayında ülkenin ne kadar zor duruma düştüğünü görüyoruz. 4 Bakan Türkiye’de aklanmasaydı, yargılansaydı sonuçta biz Amerika adaletinin önünde yargılanarak oradan çıkacak haberleri beklemezdik. Türkiye’nin bu olaylarda suçunun olmadığını, ülkeyi yönetenlerin halk hesap vermelerini bekliyoruz. Erken seçim olur mu bilemeyiz, normal bir süreçte yürümüyoruz. Olağanüstü koşulların her zaman olağan üstü sonuçları olur. AKP’nin artık ülkeyi yönetme gücü kalmadı. Halkın da artık kendini AKP’ye yönettirecek tahammülü kalmamıştır. Her an her şey olabilir, ucu açık bir süreçteyiz. Bizim temennimiz bu süreci en zararla atlatmaktır.”

“NEDEN KOCA KOCA BELEDİYE BAŞKANLARINI NİÇİN GÖREVDEN ALDILAR?”

AK Partili Öznur Çalık’ın CHP’li belediyelere yaptığı eleştirilerin komik olduğunu belirten Turpcu, şunları söyledi; “AKP’nin bu dönemde belediyelerle ilgili çalışmaları üzerine CHP’yi eleştirmeleri kadar komik bir şey olamaz. Koca koca belediye başkanlarını niçin görevden aldılar. Niçin ağlaya ağlaya gönderiyorlar. İlçe belediye başkanlarının görevden alınmasına kadar geldi. Demek büyük sıkıntılar var. Bizim AKP’lilerden belediyecilik öğrenecek hiçbir şeyimiz yok. Allah göstermesin. Çünkü onlar en başta genel başkanları ‘İstanbul’u mahvettik, bunda bizim de payımız çok büyük’ diyerek nasıl bir belediyecilik yaptıklarını ortaya koydular. Onların belediyecilikle ilgili maalesef diyecekleri bir şey yok. Milletin paraları çar çur edilerek yapılanların ne kadar işe yaradığını görüyoruz. Şehir hastanelerinde aynı soygun aynı talan devam ediyor. Onların ülke yöneticilikleri bitmiştir, belediyecilikleri bitmiştir. Büyükşehirleri niye görevden aldınız, adama sorarlar. Bunlar komik. Eskiden televizyonlarda komedyenler vardı, izliyorduk, büyük zevk alıyorduk. Şimdi o komedyenler kalmadı. Çünkü mesleklerini icra etmekten korkuyorlar. Bunlar mesleklerini yapamayan komedyenlerin yerini aldı diye düşünüyorum.”

“KOZLU İLÇESİ CHP’YE YAKIŞIR”

Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz’ın “Zonguldak Belediyesi’nin CHP’de olması gerekiyor” sözlerine karşılık veren Turpcu, şunları söyledi; “AKP Kozlu Belediye Başkanına şunu söylemek istiyorum. Esas bizim Kozlu Belediyesi’ni alma zamanımız geldi ve geçiyor. Merkez belediyemiz olsun tüm belediye başkanlarımız, 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimleri sürecine giderken; önce partimizin kantarına sonra kamuoyunun kantarına girerler. Girecekler de zaten, en çok hangisi ağır basıyorsa o aday olur. Bunun formülü bu şekildedir. Aday olacak arkadaşlar olabilir ama kim aday olur onu bilemem. Kamuoyunda kiminle görüntümüz daha iyi olur, kiminle daha rahat seçim kazanırız, buna partimizin organları karar verecek. Kozlu artık Zonguldak’ın önemli ve değerli bir ilçesidir. Değerli mülkleri ve arazileri mevcut. Dolayısıyla konumu güçlenen bir belediyemiz. Uzun yıllardır orayı AKP yönetiyor. Orası CHP’ye yakışır. Tüm arkadaşlara adaylık açık. Kim ağırlıktaysa onu aday göstereceğiz.”

“PARTİNİN KAMUOYUNDA GÜCÜNÜ ZAYIFLATACAK KONUŞMALARDAN KAÇINMAK LAZIM”

Merkez İlçe seçimleri süreci ile ilgili soruları yanıtlayan Turpcu “Benim şahsi tahminim iki adaylı bir kongre yaşayacağız. Partinin kamuoyunda gücünü zayıflatacak konuşmalardan kaçınmak lazım. Sonuç olarak partimizin kazanmasını istiyorum. Ebru Uzun adaylığıyla ilgili kendisi karar verecek. Ama benim kime destek vereceğim, pehlivanlar bir meydana çıksın bakalım ona göre destek vereceğim” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Turpcu,, TBMM'de, Öznur, Güneş'in, sorularını, yanıtladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı