google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
27 Aralık 2017 - Çarşamba 18:18 Bu haber 3506 kez okundu
 
Turpcu ve Zaman, birlik ve beraberlik mesajı verdi
Turpcu ve Zaman, birlik ve beraberlik mesajı verdi
- Haberi
Turpcu ve Zaman, birlik ve beraberlik mesajı verdi

CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu, Merkez İlçe Başkanlığı görevine yeni gelen Fikret Zaman ve yönetimini ziyaret ederek görevinde başarılar diledi. Ziyarette yapılan konuşmalarda Milletvekili Turpcu, Başkanlar Altun ve Zaman, 2019 seçimlerine doğru birlik ve beraberlik mesajları verdiler.

 

Haber: Öznur GÜNEŞ

 

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu, Merkez İlçe Başkanlığı’na yeni seçilen Fikret Zaman’ı ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ni ziyaret etti. Turpcu’ ya ziyarette İl Başkanı Ahmet Altun ve bazı yönetim kurulu üyeleri eşlik etti.

TURPCU: “ZONGULDAK’TA KONGREMİZDE CAN SIKICI BİR DURUM YAŞANMADI”

Turpcu, zaman ve yönetim kurulu üyelerine yeni görevlerinde başarılar dileyerek şöyle konuştu; “Fikret Zaman arkadaşımızı çok eskiden tanırım. Bu görevi layıkıyla yapacağını biliyorum. Partimizde kongreler he zaman hareketli geçmiştir. Diğer illerde de hareketli geçiyor. Zonguldak’ta kongremizde can sıkıcı bir durum yaşanmadı. 4 arkadaşımız özgürce aday olarak çıkmalarına rağmen bir sıkıntı yaşanmadı. Bizim için önemli olan 2019 seçim sürecindeyiz. Bu seçim Türkiye’nin kader seçimi, seçim değil adeta tek adam diktatörlüğü ile tekrar güçlendirilmiş, eksiklerinden arındırılmış bir parlamenter sisteme dönüş arasında bir seçim olacak. Bunların devamında bizim örgütlerimiz böylesine bir 2019 hesaplaşması ile ilgili, hepimizin hedefi AKP’nin yasa dışı, anayasayı askıya alan, anayasa mahkemesini işlevsiz hale getiren tek adam diktatörlüğüne karşı toplumu seferber edecek bir Cumhuriyet Halk Partisi yaratmakla bağlantılıdır. İnşallah ülkeyi böldürmeden ve halkımızı daha fazla ayrıştırmadan CHP’nin önderliğinde 2019’da Cumhurbaşkanlığını tekrar güçlendirilmiş ve eksikleri tamamlanmış parlamenter sisteme dönme doğrultusundaki ‘Hayır’ cephesi kazanacaktır. Bu duygularla Sayın başkanımızı ve yönetim kurulu üyelerimizi kutluyorum.

ZAMAN: “2019’DA YÜZDE 51’İ YAKALAMAK İÇİN YAN YANA OLMAMIZ GEREKİYOR”

Merkez İlçe Başkanı Fikret Zaman, ziyaret için teşekkür ederek şöyle konuştu; “Başta Zonguldak sorunları olmak üzere ülkenin bu duruma gelmesinin temelinde emperyalist sistemin nasıl baş aktör olduğunu hepimiz biliyoruz. İlçeye seçilen tüm arkadaşlarımızla birlikte 2019’a hedeflendik, kilitlendik. Birlikte çalışacağız. Hiç ayrışmadan tüm ilçelerimizle 6 Ocak’ta seçilecek olan il yönetimimizle birlikte çalışacağız. Bunun dışında kalan delegelerimiz ve bizi seven diğer kişilerle beraber ayrışmadan, bizim siyasi partinin dışında bulunan diğer siyasi partilerle beraber mutlaka yüzde 51’i yakalamak için yan yana olmamız gerekiyor. Aynı doğrultuda çalışacağız. 4 farklı adayımız vardı, o arkadaşlar her gün buraya geliyor. Hepsi de CHP’LİDİR. 2019 seçimlerine kilitlendik ve çalışmalarımız o doğrultuda olacak.”

İl Başkanı Altun da Fikret Zaman’a yeni görevinde başarılar dileyerek “Kendisinin partimizin çıtasını daha da yükseklere taşıyacağına inanıyorum” dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Turpcu, ve, Zaman,, birlik, ve, beraberlik, mesajı, verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı