Haber Detayı
17 Ağustos 2019 - Cumartesi 16:52 Bu haber 4197 kez okundu
 
TUTKUN İSYAN ETTİ
- Haberi
TUTKUN İSYAN ETTİ

Amele Birliği Üzülmez Şube Temsilcisi Osman Tutkun, sosyal medya üzerinden Türk- İş Genel Başkanı Ergün Atalay’a atıfta bulundu
Osman Tutkun şu sözlere yer verdi:
“SUS SUS Sayın TÜRK IŞ başkanım konuştukça batıyorsun. Emekçinin en büyük silahı olan grevi ise yaramaz diyorsan seni kimse umursamaz yine hükûmete anlayacağı dilden kapıyı araladın tıpkı üç ay önce dediğin gibi ülkenin bu zor döneminde emekçi gerekli fedakârlığı yapacak dedin toplu sözleşme masasında emekçinin cebini boşalttınız. Hiçbir sendika yönetimi sen ne yapıyorsun demedi ve sonuç kocaman bir hüsran.
Şimdi emekçinin en büyük gelecek teminatı olan kıdem tazminatı için hükûmete diyorsun ki grev gereksiz anlamsız siz bildiğinizi okuyun biz genel grev desek bile biz grev falan yapmayız diyorsun, bacak gibi yazı anlayan anlıyor yazık yazık birde madencinin üzerinden grev açıklaması yapıyorsun sen ya madenciyi tanımamışsın yada kafayı yemişsin 170 yıllık madenci kültüründen gelen bizler 1991 büyük yürüyüşün mimarlarının çocukları kardeşleri olduğumuzu unuttun herhalde, yedi bin olabiliriz ama yedi milyon kişi gibi ses getiririz.
 Kimse bizim sabrımızı sınamasın ve bizim üzerimizden yürümesin biz her gün helalleşerek yerin altına girip Azrail’le koyun koyuna çalışıp ülke ekonomisi için canini veren madencileriz, kömür tozunu alın teri ile karıştırıp çoluk çocuğunun rızkını kazanan yeri geldi mi ülkesi, aşı için ölen yeri geldi mi demokrasi bekçiliği yapan zamanı geldiğinde işçi sınıfına ışık tutan elleri öpülesi madencileriz, susuyoruz bekliyoruz patladı mı grizudan beter olursunuz.
Ya çıkın savaşın yada susun defolup gidin bulunmaz Hint Kumaşı değilsiniz....”

Kaynak: Editör:
Etiketler: TUTKUN, İSYAN, ETTİ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı