ÜCRETSİZ SECCADE DAĞITTILAR
Haber
26 Şubat 2021 - Cuma 17:05 Bu haber 494 kez okundu
 
ÜCRETSİZ SECCADE DAĞITTILAR
GÜNDEM Haberi
ÜCRETSİZ SECCADE DAĞITTILAR

Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Gençlik Merkezi üyeleri, Cuma namazında kullanılmak üzere camii girişlerinde tek kullanımlık seccade dağıttı.

Coronavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı’nın ibadetler ile ilgili 81 İl Valiliği’ne gönderdiği genelgede “Cami ve mescitlere gelecek kişilerin yanlarında şahsi seccadelerini getirmeleri sağlanacak veya imkânlar nispetinde müftülükler tarafından tek kullanımlık seccade temin edilmek suretiyle kullanıma sunulacak. Cami avlusunda namaz kılındığında vatandaşlarımıza seccadelerini yıkamaları tavsiye edilecek.” İfadeleri kullanılmıştı. Genelgenin ardından camilere uzun süredir kendi seccadeleri ile giden vatandaşlar için Zonguldak Gençlik merkezi üyeleri tek kullanımlık seccade dağıtımını bu hafta da Cuma Namazı öncesinde gerçekleştirdiler. 

Konu ile ilgili Gençlik Merkezi’nden yapılan açıklamada; “Cuma'nın hayrı ve bereketi üzerinize olsun. Gönüllü gençlik lideri ve gençlik liderlerimizle birlikte Fener Camii'sindeki gençlere ve büyüklerimize seccade dağıttık.” İfadelerine yer verildi.

Haber: Fadime YILMAZ ELMA

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÜCRETSİZ, SECCADE, DAĞITTILAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı