Haber Detayı
24 Nisan 2019 - Çarşamba 15:45 Bu haber 2518 kez okundu
 
“ÜLKENİN GERÇEK SAHİPLERİ ESNAF VE SANATKÂRLARDIR”
GÜNDEM Haberi
“ÜLKENİN GERÇEK SAHİPLERİ ESNAF VE SANATKÂRLARDIR”

Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü tarafından Zonguldak'ta Esnaf ve Sanatkârları bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Toplantıda bir konuşma yapan Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan, bu ülkenin gerçek sahiplerinin esnaf ve sanatkârlar olduğunu söyledi.

Zonguldak Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin ev sahipliğinde öğretmenevi konferans salonunda düzenlenen bilgilendirme toplantısına çok sayıda esnaf ve esnaf temsilcisi katıldı.

Zonguldak Vali Yardımcısı Ömer Bedrettin Sağsöz, Zonguldak Belediye Başkan Yardımcısı Erol Yılmaz, Ticaret İl Müdürü İsmail Maden ile birlikte çok sayıda esnaf oda başkanları ve sivil toplum kuruluş temsilcileri de toplantıya diğer katılan isimler arasında yer aldılar.

Toplantının açılış konuşmasını Zonguldak Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği Muharrem Coşkun gerçekleştirdi. Muharrem Coşkun yaptığı konuşmada, verilen destekler ile birlikte esnafların kepenk kapatmaktan kurtarıldığını belirtti.

2016-2017 VE 2018 YILI DESTEKLERİ ANLATILDI

Muharrem Coşkun, 2016 yılında toplam 2 milyon 529 bin hibe, 525 bin 187 lira da geri ödemeli faiz destek kullanıldığını açıkladı.

Coşkun 2017 yılında ise toplamda 6 milyon 844 bin lira hibe ve 1 milyon 716 bin lira da geri ödemeli faiz destek kullanıldığını kaydetti.

Coşkun son olarak ise 2018 yılında 12 milyon 351 bin lira hibe, geri ödemeli 1 milyon 825 bin lira faizsiz destek kullanıldığını belirtti.

Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan ise gerçekleştirdiği konuşmasında şunları söyledi,  “Esnaf ve Sanatkârlar Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü olarak her zaman esnafın yanında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz. Şu bilinsin ki bu ülkenin gerçek sahipleri Esnaf ve sanatkârlardır.15 Temmuz darbe sürecinde en çok hayatını kaybeden Esnaf ve sanatkârlardır. Sorunları bakanlık nezdinde çözmeye çalışıyoruz. Bakanlık olarak esnafımızı adım adım takip ediyoruz. Biz buraya sorunlarını dinlemeye geldik. Bakanlık olan esnaf ve sanatkâr Her zaman pozitif ayrımcılık verilecektir.”

“ZONGULDAK’TA HİÇBİR SIKINTIMIZ YOK”

32’nci Bölge Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Birliği Başkanı Mehmet Azman esnafın verilen destekler ile birlikte tefeciye mahkûm olmaktan kurtulduğunu söyledi.

Azman konuşmasında, “Teskkomp olarak Türkiye genelinde Türkiye genelinde 1 buçuk milyar lira kredi kullandırılmış bir kuruluşuz. 2019'un ilk üç ayında 98 milyon lira kredi kullandırdık. 2019'da Zonguldak'ta ise 2019 yılının ilk 3 ayında ise 500 bin lira hibe desteği ile 11 iş yerini kazandırdık.

Biz her zaman devletimizin yanındayız. Zonguldak'ta hiçbir sıkıntımız yok. Daha önceki Başbakanımız Sayın Tansu Çiller ile şu anki Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan dönemdeki hükümetlerde esnaf çok büyük destekler gördü ve görmeye de devam ediyor. Bundan dolayı da çok teşekkür ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Haber: Muhammet KARAPINAR

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “ÜLKENİN, GERÇEK, SAHİPLERİ, ESNAF, VE, SANATKÂRLARDIR”,
Yorumlar
Haber Yazılımı