ÜMİT ÖZDAĞ VE TÜRKBİRLİKÇİLER google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
17 Kasım 2020 - Salı 14:12 Bu haber 406 kez okundu
 
ÜMİT ÖZDAĞ VE TÜRKBİRLİKÇİLER
GÜNDEM Haberi
 ÜMİT ÖZDAĞ VE TÜRKBİRLİKÇİLER

İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkındaki FETÖ’cü iddiaları ardından, disiplin kuruluna sevk edilen İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, partisinden oy birliği ile ihraç edildi.

 

Olay dün Türk Siyasi hayatının içine bomba gibi düştü.

 

 

 

Ümit Özdağ, çevresinde bulunan arkadaşlarına ‘İsteyen istifa edebilir’ dedi ancak; hiç biri ‘Özdağ’a hukuki zeminde destek olmak’ manasında istifa etmedi.

 

 

 

Özdağ, İYİ Partiyi kuran iki kişiden biri. Dünkü açıklamasında da ‘Türkbirlikçilerle mücadeleme devam edeceğim’ dedi.

 

Önemli bir görüntü ise teşkilat başkanı Koray Aydın’ın renk vermemesi… Parti içindeki kurmaylar ise ‘Sıra Koray Aydın’da” yorumu yapıyor.

 

Peki, İYİ Parti içindeki ülkücülere karşı başlatılan operasyon neticesinde, yeni bir Ülkücü parti kurulabilir mi? MHP’den istifa eden Cemal Enginyurt’un, istifa sonrası yaptığı yorumda ‘20 kişi olursak bizden korkun’ demesi kafaları karıştırdı.

 

Gözlemciler, mecliste bulunan partilerdeki ülkücüler yanında, yeni kurulan ve kurulacak olan partiler çerçevesinde ülkücülerin sayısının artış göstereceğini iddia ediyor.

 

Hedef, mecliste, diğer siyasi partilerden gelecek ülkücülerin çoğunluğu ile iktidar olmak. Elbette gelişmelerden en çok ‘Muzdarip’ olan partilerinden biride MHP.

 

MHP, Ülkücülerin diğer partilerde ‘Aktif’ olması sonrasında, ülkücülüğü ‘MHP tekelinde’ gösterme gayretlerini sürdürüyor. Ancak buna rağmen, ülkücüler MHP’de olduğu gibi diğer partilerde de sayı ve etkinliklerini hızla yükseltiyor.

 

Olaya, İYİ Parti’nin yükselen ivmesinin düşürülmesine yönelik bir operasyon olduğunu iddia edenlerde yok değil.

 

‘Ülkücü camia’ ve ‘Siyasi partiler’ arasındaki ‘Ülkücü’ tandanslı gelişmeler devam edeceğe benziyor.

 

Bekleyelim görelim.

Haber: Adnan KÜÇÜKVAR 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , ÜMİT, ÖZDAĞ, VE, TÜRKBİRLİKÇİLER,
Yorumlar
Haber Yazılımı