ÜNİVERSİTE KAN VERİYOR HEDEF 2020 ÜNİTE
Haber
11 Mart 2020 - Çarşamba 11:27 Bu haber 3495 kez okundu
 
ÜNİVERSİTE KAN VERİYOR HEDEF 2020 ÜNİTE
SAĞLIK Haberi
ÜNİVERSİTE KAN VERİYOR HEDEF 2020 ÜNİTE

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) ve Türk Kızılayı'nın bu yıl ortaklaşa 9’uncusunu düzenlendiği geleneksel "Kampüsün Kanında Hayat Var" kampanyası başladı.

BEÜ  Farabi Kampüsü Spor Salonu'nda düzenlenen kan bağışı kampanyasına, Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş ,BEÜ  Rektörü Mustafa Çufalı, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Gönül Demirsu  ,Zonguldak  Belediye Başkan Vekili Sinan Toprak, Orman Bölge Müdürü Zekeriya Beyazlı ve çok sayıda üniversite öğrencisi katıldı. Kızılay Şubesi Başkanı Aydın Ergenç, dokuzuncusu düzenlenen “Kampüsün Kanında Hayat Var" kampanyasında bu yıl hedef ise 2020 ünite kan almak olduğuna dikkat çekti.

VALİ BEKTAŞ : “KIZILAY BU İŞİ HAKKIYLA YAPIYOR”

Düzenlenen kan bağışı kampanyasında  konuşan Vali Erdoğan Bektaş, “Genç Kızılay’ı  şehrin her etkinliğinde gördüğümüz zaman çok mutlu oluyoruz. Kızılay bir sivil toplum kuruluşudur. Ve dünyanın her tarafında faaliyetleri vardır. Milletimizi Kızılay temsil ediyor. Özellikle son dönemde ülkemizin yaptığı atılımlarda, Kızılay faaliyetlerini memnuniyetle mutlulukla izliyoruz. Milletimizin adına gurur duyuyoruz. Biz Türk milleti olarak insanlara söyleyeceğimiz çok güzel sözlerimiz var. Dünyanın neresine giderseniz gidin bizim milletimizin farklı bir görünüşü vardır. Kızılay bu işi hakkıyla yapıyor. Kendilerine teşekkür ediyoruz.” dedi.

Kızılay ile ortaklaşa düzenledikleri  kan bağışı etkinliğinde hedeflerini 2 bin’in üzerinde olduğunu vurgulayan, BEÜ  Rektörü Çufalı , “  “Kurum olarak Bülent Ecevit Üniversitesi’ne altın madalya ve berat takdim edildi. Kan vermek sürekli olan bir şeydir. Bu sene 2 bin’in üzerinde bir hedefimiz var. Bu anlamda arkadaşlarımıza ve idari personelimize çok teşekkür ediyorum. Bu vesileyle bu tür faaliyetler birçok konuyu da gündeme taşımamıza vesile oluyor. Özekli bu sene corona virüsü ve sağlığın korunmasında ne kadar önemli olduğunu yaşayarak anlamış oluyoruz. Bu konuda da üniversitemizde  gerekli çalışmalar yapılıyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Haber : Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÜNİVERSİTE, KAN, VERİYOR, HEDEF, 2020, ÜNİTE,
Yorumlar
Haber Yazılımı