Haber Detayı
18 Mart 2019 - Pazartesi 17:39 Bu haber 4518 kez okundu
 
‘ÜSLUBUNUZA DİKKAT EDİN BAŞKAN EFENDİ!’
SPOR Haberi
‘ÜSLUBUNUZA DİKKAT EDİN BAŞKAN EFENDİ!’

Zonguldak Deplasmanlı Süper Amatör Lig ekipleri 2018-2019 Futbol Sezonu’nda son iki haftaya girdi. Özellikle kümede kalma mücadelesi veren ekipler arasında kızışan yarış, üslup sorununun da ortaya çıkmasına neden oldu. Gelikspor’un şampiyonluğunu ilan ettiği Süper Amatör Lig’de Kozlu Belediyespor, Perşembe Belediyespor ve Çaycumaspor ise kümede kalmak için büyük mücadele veriyor.

Futbol İl Temsilciliği ve Tertip Komitesi tarafından belirlenen maç saatlerine bazı kulüplerden tepki geldi.  15:00’da başlayan maçların geç saatte olması nedeni ile Kozlu Belediyespor antrenörü Erkan Sadıklar Zonguldak Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu whatsapp grubundan yaptığı yorumda tepkisini dile getirdi. Sadıklar’ın tepkisinin ardından Çaycumaspor Kulüp Başkanı Erkan Arslan’da kayıtsız kalmayarak cevap verdi. İki spor adamı arasında geçen tartışma ve tepkileri şu şekilde:

KOZLU BELEDİYESPOR-ERKAN SADIKLAR: “Burası ASKF sayfası olduğundan bir iki kelime yazma hakkına sahibiz bugün oynanan Süper Amatör Lig küme düşmeyi ilgilendiren üç müsabaka fikstürde aynı saat de başlaması gereken müsabakalar ilk başlayan maç Ereğli’de Akınspor-Persembe Belediyespor. 10 dakikaya yakın sonra başlayan Capeti Merkez-İhsaniye maçı ve bunlardan yaklaşık 25-30 dakika sonra başlayan Muslu Belediyespor-Çaycuma müsabakası. Nasıl olacak? ‘Biri bitti diğeri o maçın sonucuna göre yönlendirildi’ demek hakkımız mı, değil mi? hangi çağdayız? O zaman maçları başlatmayacaksınız veya play-offf müsabakakalarını erken saatte oynatacaksınız. Senin elinde değil mi ilin futbol tertip komitesi. ‘Geçen hafta gazetelere tiyatro oynandı Çaycuma’da’ diyen o başkan efendi şimdi niye çıkıp demiyorsun tiyatro oynandı Muslu’da diye? Hayırdır ama merak etmeyin herkes ektiğini biçer.  Bu lafım organizasyonda olan takımlar için geçerli hayırlı olsun.”

ÇAYCUMASPOR-ERKAN ARSLAN: “Öncelikle üslubunuza dikkat edin ‘başkan efendi’ bizim sahada bizim seyircimizin önüne bilerek geçmek ve seyirciyle uğraşmanız provokasyon değil de nedir? Ve bunu oradaki görevli polis memuruna bile dile getirmişsiniz.

Ayrıca ben çok mu istiyorum tozlu topraklı beton bir alanda ısınarak maça çıkmayı. Kaldı ki bu durumdan sizden çok biz rahatsız olduk ve yetkilileri arayarak neden böyle oluyor bu maçı 1 saat önce başlatabilirsiniz dedim. Öküz altında buzağı aramayın daha lig bitmedi.”

KOZLU BELEDİYESPOR-ERKAN SADIKLAR: “Ne diyecektim size. Arabanın camını kıran sporcunuzu sporcu diye davacı olmadım. Sporcunuz kendisi arayıp bizi davacı olmayın demiştir. Hala konuşuyorsun ileri geri. Bak işine konuşmayı senden öğrenemem bir ara görüştüğümüzde konuşuruz bunları yüz yüze.”

ÇAYCUMASPOR-ERKAN ARSLAN: “Bu konu burada olmaz hocam. Kimseyi rahatsız etmeyelim. Ayrıca cam falan kırıldığı yok. Ben orada bizzat çocukları uzaklaştırmaya çalıştım. Bir gün sonra sizin sahanıza geldim. Gayet güzel bir şekilde sporcularınızla muhabbet ettik.”

KOZLU BELEDİYESPOR-ERKAN SADIKLAR: “Hem futbol da kulübe seçimi il tertip komitesi tarafından belirtilmiştir. Seyircinizin kombinesi mi var. Rakip takım kulübesinin arkasında duracak diye.  Ayrıca maçtan bir iki gün sonra Kozlu’ya maça geldin biz art niyetli olsak orda da yapardık dimi bizi o 90 dk ben de her şeyime çocuklarıma küfür eden o adi insanlar gibi mi davransaydık. Giren sizi büyük centilmen zanneder. Mac bitimi sen kapı ağzındaydın. Sana elimi uzattım. Senin sporcuların senin önünde arabaya saldırmadılar mı? Emmniyet tutanak tutmadı mı? İstersen emniyette mevcut git al oradan. Ama olsun kulüpler bakidir. Tabi ki ileride herkes herkesle karşılaşacak. Gerek yok kardeşim aramaya. Bu konuları deklarasyon yayınladılar.  Bütün  takımlar spor camiası bilsin diye bende bütün takımlar burada olduğu için herkes bilsin diye buradan yazdım rahatsızlık verdiysek kusara bakmayın.”

Haber: Fadime YILMAZ ELMA

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘ÜSLUBUNUZA, DİKKAT, EDİN, BAŞKAN, EFENDİ!’,
Yorumlar
Haber Yazılımı