0
Haber Detayı
10 Eylül 2018 - Pazartesi 11:35 Bu haber 1425 kez okundu
 
UYSAL, CHP´NİN 95. KURULUŞUNU KUTLADI
SİYASET Haberi
UYSAL, CHP´NİN 95. KURULUŞUNU KUTLADI

CHP Alaplı Belediye Meclis Üyesi ve aynı zamanda CHP Alaplı Kadın Kolları Başkanı Emine Uysal, “Bizler, CHP´nin birer neferleri olarak yurdun dört bir yanında Mustafa Kemal´in devrimci ruhuyla Cumhuriyeti ve partimiz Cumhuriyet Halk Partisini şartlar ne olursa olsun korumaya, yaşatmaya ve yüceltmeye devam edeceğiz” dedi.
CHP Alaplı Belediye Meclis Üyesi ve aynı zamanda CHP Alaplı Kadın Kolları Başkanı Emine Uysal, Cumhuriyet Halk Partisi´nin(CHP) 95.Kuruluş yıldönümü ´ dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
Uysal, mesajında şunları kaydetti: “Ulusal kurtuluş savaşının büyük kahramanı, Cumhuriyetin kurucusu büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Benim iki büyük eserim vardır. Biri Cumhuriyet Halk Partisi diğeri Türkiye Cumhuriyeti´dir” diyerek Cumhuriyete ve partimize verdiği önemi ifade etmiştir. Bundan tam 95 yıl önce Atatürk tarafından 9 Eylül 1923 yılında kurulan CHP, Anadolu Rumeli Müdafai Hukuk Cemiyeti, Halk Fıkrası daha sonra da Cumhuriyet Halk Partisi kimliği ile ülkemizin önce kurtuluşunu, sonra kuruluşunu gerçekleştirmiştir. Kuruluşun ardından Mustafa Kemal ve silah arkadaşları devrimleri yaşama geçirerek, parlamenter demokrasi, çok partili hayat ve kadına seçme ve seçilme hakkını sağlayarak özgürlüklerin ve demokrasinin önemli kazanımlarını bizlere armağan etmiştir. Bugün ülkemiz dışında Müslüman ülkelerin yaşam biçimini ve gelişmişlik düzeylerini, Orta Doğu´daki yıllardır bitmez tükenmez terör, savaş ve insanlık dramlarını gözümüzün önüne getirdiğimizde laik Türkiye Cumhuriyetinin ve Atatürk´ün ülkemize ve ulusumuza sağladığı kazanımların önemini, kıymetini bir kez daha anlıyor ve yaşıyoruz. Bizler, CHP´nin neferleri olarak yurdun dört bir yanında Mustafa Kemal´in devrimci ruhuyla Cumhuriyeti ve partimiz Cumhuriyet Halk Partisini şartlar ne olursa olsun korumaya, yaşatmaya ve yüceltmeye devam edeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisinin hedefi Cumhuriyetin ve Atatürk´ün aydınlattığı yolda ülkemizi aydınlık yarınlara taşımaktır. Hedefimiz, yolsuzluk, yoksulluk ve adaletsizliğe son vermektir. Hedefimiz, tüm vatandaşlarımızın barış ve kardeşlik içerisinde mutlu bir Türkiye´de yaşamasıdır. Bugün ülkemizin içinde bulunduğu koşullar ne kadar zor ve ağır olursa olsun asla umutsuzluk taşımıyoruz. Laik demokratik Cumhuriyetin ışığıyla aydınlık yarınlara ulaşabileceğimizi biliyor ve inanıyoruz. Bu inanç ve kararlılıkla, partimizin 95. kuruluş yıldönümünde başta kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah ve mücadele arkadaşlarını şükranla ve rahmetle anıyor, partimize katkı ve gönül veren tüm vatandaşlarımıza, omuz omuza mücadele verdiğimiz partimizin vefakâr üyelerine, yol arkadaşlarımıza saygı ve sevgilerimi sunuyorum”
Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: UYSAL,, CHP´NİN, 95., KURULUŞUNU, KUTLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı