ÜZÜLMEZ KÜLTÜR VADİSİ PROJESİ’NİN TANITIMI YAPILDI google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
23 Ekim 2020 - Cuma 16:34 Bu haber 1886 kez okundu
 
ÜZÜLMEZ KÜLTÜR VADİSİ PROJESİ’NİN TANITIMI YAPILDI
GÜNDEM Haberi
ÜZÜLMEZ KÜLTÜR VADİSİ PROJESİ’NİN TANITIMI YAPILDI

Zonguldak İl Özel İdaresi tarafından yürütülen Üzülmez Kültür Vadisi projesinin yeniden işlevlik kazanması ve ekonomiye kazandırılmak amacıyla yürütülen proje Zonguldak protokolüne tanıtımı yapıldı.

 Üzülmez Kültür Vadisi projesi Eski Valilerden Ali Kaban ve Ahmet Çınar döneminde başlatılmıştı.

20 milyon TL’ye mal olacak olan Üzülmez Kültür vadisi projesi 500 iş gününde tamamlanacak.

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan Üzülmez Kültür Vadisi projesinin tamamlandığında işletmeciliğine talip oldu.

Üzülmez Kültür Vadisi proje tanıtımına Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Adalet ve Kalkınma Partisi  (AK PARTİ) Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, Hamdi Uçar, Ahmet Çolakoğlu, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürü Kazım Eroğlu, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) Genel Sekreteri Muhammet Ali Oflaz, AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun,  Parti Merkez ilçe Başkanı Mükerrem Ayçiçek İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, il Özel İdare Genel Sekreteri Ahmet Karayılmaz, Milliyetçi Hareket Partisi Zonguldak İl Başkanı Varol Demirköse katıldı.

Üzülmez Kültür Vadisi projesinin tanıtımını Buda Mimarcılık adına Burak Pelenk yaptı. 

VALİ TUTULMAZ; “ZONGULDAK’A GİDELİM DEDİRTMELİYİZ”

Vali Mustafa Tutulmaz; “İlimiz adına güzel bir başlangıca şahitlik ediyoruz. Turizm çağımızın en önemli öğesidir. Bundan elli yıl önce hayal edemeyeceğimiz rakama ulaştık. Gezmeyi amaç haline getirilmiş bu dönemde bizimse Zonguldak adına bu sektörden pay almamız gerektiği ortaya çıkıyor.

Zonguldak denilince akla gelen maden, Endüstriyel mirasımızı önceliğimizi turizm alanında geliştirmemiz gerekiyor. Biz eğer ilimizi marka şehir haline getirirsek büyük bir kazanım elde ederiz. Tanıtım stratejisini iyi yapmalıyız. Zonguldak’a gidelim dedirtmeliyiz. Endüstriyel alanda yapılacak çok şey var. Doğal güzelliklerimiz ve diğer alanlarda, arazide, köy ve ilçelerimizin güzelliklerini ön plana çıkarmamız gerek. Güzelliklerimizi ve değerlerimizi sertifikalamalıyız. Kısır döngüyü kıracak çabayı göstermeliyiz. Daha önce kurulup faaliyete geçmeyen projeler var. Hepsini sırayla faaliyete geçireceğiz. Bu başlangıç olsun. Üzülmez kültür vadisi 500 günde bitecek. “dedi.

ALAN; İŞLETMEVİLİĞİNE TALİBİZ

Üzülmez kültür vadisi projesi tamamlandığında işletmeciliğine talip olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Ömer Selim Alan konuşmasında; “ Seçimi aldıktan sonra gezdiğimiz ilk yer ilk proje Üzülmez kültür vadisi oldu. Zonguldak bizim için çok değerli bir projedir. Beş binden fazla şehidimizle bizim emeğin başkenti şehrimizde tarih kokan ortamların kazandırılması, Şehir içi ve yurt dışında gelmesini sağlamak istiyoruz. En kısa sürede eksik kalan diğer yerlerimizi hizmete inşallah açarız. Zonguldak yeniden kalkındırmak istiyoruz. Zonguldak’ın hak ettiği yere gelmesi için büyük bir emek var. Buranın işletmesine talibiz.” dedi.

TÜRKMEN; “YER ALTIYLA UĞRAŞIRKEN YER ÜSTÜNÜ GÖRMEMİŞİZ”

 Zonguldaklıların yer altında çalışmaktan, Yer üstünde kaçak gecekondu yapmaktan değerlerimizin farkına varamamışız diyen AK Parti Milletvekili Polat Türkmen; “

Bizim her yerimiz vadi. Bunu imar etmek bizden sonraki nesillere görev düşüyor.

Zonguldak merkezden başlayıp çıkışına kadar değerlerimizi koruyacağız.  Biz yer altıyla uğraşırken yer üstüyle uğraşamamışız. Bundan sonra güzelliklerimizi Türkiye ve Dünya’ya tanıtacağız.” dedi.

Haber: Muhammet KARAPINAR

 

 

Haber: Muhammet KARAPINAR 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÜZÜLMEZ, KÜLTÜR, VADİSİ, PROJESİ’NİN, TANITIMI, YAPILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı