google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
03 Haziran 2020 - Çarşamba 11:42 Bu haber 1472 kez okundu
 
UZUN: “BİZ PROJENİN YAPILACAĞI YERE KARŞIYIZ”
GÜNDEM Haberi
UZUN: “BİZ PROJENİN YAPILACAĞI YERE KARŞIYIZ”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, Belediye Meclisi’nde ve sonrasında Küçük Sanayi Sitesi ile ilgili yaşanan tartışmalara ilişkin açıklamada bulundu.

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ın “CHP hep yatırıma karşı çıkar” sözlerini eleştiren Uzun “İstiyorlar ki CHP’nin yaşama geçirdiği insanımıza iş olan, aş olan, katma değer yaratan bütün Cumhuriyet kazanımlarını babalar gibi 18 yılda acımasızca sattıklarını halkımız unutsun.” ifadelerine yer verdi.

Uzun, konuyla ilgili  yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;  “1 Haziran 2020 tarihinde olağanüstü toplanan Zonguldak Belediye Meclisi projedeki tam adı ile ‘Zonguldak Küçük Sanayi Sitesi’ planlamasına yönelik imar planı değişikliğini gerçekleştiremedi. Toplantı esnasında CHP grubu sözcülerinin fikir ve önerilerini Belediye Başkanı Sayın Ömer Selim Alan; ‘CHP hep yatırımlara karşı çıkar, proje üretmezler, üretileni engellerler şeklinde ki klasik AKP savı ile çürütmeye çalışmıştır. Oysa Belediye Meclisi toplantısında grubumuz ‘’Biz yatırıma karşı değiliz, yatırımcıya karşı değiliz, biz projenin yapılacağı yere karşıyız’’ diyerek toplantının başlangıcında niyetini açıkça ortaya koymuştur. Plan değişikliği yapılacak yerin şehir merkezine çok yakın olması, uygulanacak Kültür Vadisi projesi ile yan yana olması gibi ciddi olumsuzluk taşıyan faktörleri gözetmeksizin yapılmasının yanlış olacağını belirtmişlerdir. Projenin yaratabileceği çevre kirliliği ve tahribatında mutlaka araştırılarak sorgulanmasının da doğru olacağını belirten meclis üyelerimiz, buranın yerine Filyos Vadisi’ndeki yeni alanda bu projenin daha değer kazanabileceğini de  özellikle belirtmişlerdir. İki gündür Belediye Başkanı, AKP Merkez İlçe Başkanı, Belediye Meclis Üyeleri ve  bir kısım AKP’liler CHP’ye saldırmayı görev bildiler. İstiyorlar ki CHP’nin yaşama geçirdiği insanımıza iş olan, aş olan, katma değer yaratan bütün Cumhuriyet kazanımlarını babalar gibi 18 yılda acımasızca sattıklarını halkımız unutsun. İstiyorlar ki katlettikleri doğayı, kirlettikleri çevreyi, imarda yarattıkları vurgunları, çirkinleştirdikleri şehir siluetlerini halkımız görmesin... Onun için sayın Belediye Başkanı ve diğerleri ‘’CHP’liler hep yatırımlara karşı çıkar’’ diyerek tipik AKP ‘li tavır ve söylemleriyle  işi mecrasından çıkardılar.  Bizden size tavsiye bir dahaki sefere “Camileri ahır yaptılar”  demeyi de  sakın unutmayın.!’” Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: UZUN:, “BİZ, PROJENİN, YAPILACAĞI, YERE, KARŞIYIZ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı