0
Haber Detayı
30 Mart 2018 - Cuma 18:12 Bu haber 3539 kez okundu
 
VALİ ÇINAR'DAN SARAYSPOR'A MÜJDE
Türkiye Şampiyonası 1’inci Kademe Müsabakaları’nda gruplarını birinci bitirerek yarı finallere yükselen Sarayspor U-14 takımı Vali Ahmet Çınar’ı ziyaret etti. Sarayspor Kulüp Başkanı Turan Altıntaş, ziyaret sırasında yaptığı açıklamalarda, başarılı bir kulüp olduklarına değinerek, yaşadıkları ekonomik sıkıntılar hakkında Vali Ahmet Çınar’a bilgi verdi. Zonguldak’ta ki alt yapı problemleri hakkında bilgi alan Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, sonrasında ise alt yapılar için geliştirilebilecek projeleri detayları ile istedi.
SPOR Haberi
VALİ ÇINAR'DAN SARAYSPOR'A MÜJDE

Sarayspor U-14 takımı Kastamonu’da yapılan Türkiye Şampiyonası 1’inci Kademe Müsabakaları’nda gruplarını birinci bitirerek yarı finallere yükseldi. Sarayspor Kulüp Başkanı Turan Altıntaş, Kulüp Yöneticisi Nevzat Küçükkaya, antrenör Hakan Sağlam ve sporcular, Zonguldak Valisi Ahmet Çınar’ı ziyaret ettiler. Valilik binası toplantı salonunda gerçekleşen ziyarette, Vali Ahmet Çınar, Samsun’da gerçekleşecek yarı final müsabakaları için Sarayspor’a destek sağlayacaklarını söyledi.

ALTINTAŞ: “HEM İL DIŞINDA HEM DE ZONGULDAK’TA MARKA OLDUĞUMUZU ZANNEDİYORUZ”

Sarayspor Kulüp Başkanı Turan Altındaş, ziyaret sırasında yaptığı açıklamalarda, başarılı bir kulüp olduklarına değinerek, yaşadıkları ekonomik sıkıntılar hakkında Vali Ahmet Çınar’a bilgi verdi. Altıntaş konuyla ilgili: “Hem il dışında hem de Zonguldak’ta marka olduğumuzu zannediyoruz. Süper Lig’in alt yapılarında oynayan sporcularımız var. Bunlarla gurur duyuyoruz. Yeni U-14 Şampiyonası’ndan geldik. Kastamonu’da oynandı. İlk 20 arasına girdik. Bu durumu sizin makamınızda taçlandırmak istedik. Profesyonel liglerin alt yapılarında derece yapmak zor. Ama biz bunu başarıyoruz. Bu başarıları biz Zonguldak’ın geleceği olarak görüyoruz.” şeklinde konuştu.

VALİ ÇINAR DESTEK OLACAK

Zonguldak şartlarının alt yapı takımları için elverişsiz olduğunu belirten Altıntaş, “Birçok sıkıntı yaşıyoruz. Tesis şartları gibi. U-14’ten geldik, bu hafta da U-16’ya gideceğiz. Sonrasında U-14 yarı finallerine gideceğiz. Yoğun bir trafiğimiz var. Bugüne kadar hiçbir kurumu rahatsız etmedik. Ama sizin huzurunuzda bu sıkıntılarımızı dile getirmek istedik. Karabük’e maddi sıkıntı nedeni ile günü birlik gidip geleceğiz. Bütçemiz yok. Sonrasında da Samsun’a gideceğiz. Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl eski Müdürü Ahmet Karayılmaz orada. Yardımcı olacağını söyledi ama 4 gün külfeti var. Ne yapabiliriz diye size sormak istedik.” ifadelerine yer verdi.

Vali Ahmet Çınar konuyla ilgili ise, “Yol uzun. Kötü araba olmasın. Düzgün bir araba belirleyin. Orada da ne yapmak gerekiyorsa bana bildirin.” diyerek, Sarayspor’a yardım sağlayacağını belirtti.

ALT YAPI İÇİN PROJE İSTEDİ

Zonguldak’ta ki alt yapı problemleri hakkında bilgi alan Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, sonrasında ise Turan Altındaş’a; “Zonguldak’ta alt yapı ile ilgili ne tür projeler üretilebilir? Tesis anlamında da ya da başka konularda da olabilir.  En ince ayrıntısına kadar hazırlayıp bana getirebilirsiniz.” dedi.

VALİ ÇINAR: “KENDİSİ OLMAYANDAN HİÇBİR ŞEY OLMAZ”

Öte yandan, Sarayspor oyuncuları ile konuşan Vali Çınar, “İyi insan olmak, fedakâr olmakla olur. Bütün insanları seveceğiz ve aslımızı unutmayacağız. Kendisi olmayandan hiçbir şey olmaz. Başka ülkenin insanlarına hayran olmak yanlıştır. Bu ülkeyi siz temsil edeceksiniz. Başkalarına özenmek hastalıktır. Çalışırsak en öne biz geçeriz. Aslımızı unutmayacağız. Türkiye esas olacak. Türkiye için çalışacağız. Türkiye’ye zarar verecek hiç bir söz bizim ağzımızdan çıkmamalı. Kendinize güvenin. Siz bizim geleceğimizsiniz. Önemli insanlarsınız kendinizi küçümseyerek başkalarına hayranlık duymayın.” dedi.

Saraysporlu sporculara Valilik tarafından, defter, flash bellek, kalem ve anahtarlık hediye edildi. Haber: Fadime YILMAZ ELMA

Kaynak: Editör:
Etiketler: VALİ, ÇINAR'DAN, SARAYSPOR'A, MÜJDE,
Yorumlar
Haber Yazılımı