Haber Detayı
11 Ocak 2018 - Perşembe 16:02 Bu haber 1147 kez okundu
 
Vali Çınar muhtarlarla buluştu
“Sorunlar hepimizin ilgilenmesi gereken, halkımızın ihtiyacı olan sorunlardır”
GÜNDEM Haberi
Vali Çınar muhtarlarla buluştu

*** Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Karadeniz Bölgesi Muhtarlar Federasyonu Genel Başkanı ve Zonguldak Muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin Nas’ı ziyaret etti.

*** Çınar, “Biz biliyoruz ki, muhtarımız bir talepte bulunurken bunu kendisi için değil, temsil ettiği halk için istiyor. Kaynaklarımız elbette ki dünyanın her yerinde olduğu gibi sınırlı, kıt ama bunu en etkin, verimli ve israf olmayacak şekilde kullanmak bizim hem de kanuni, hem de vicdani görevimiz buna da gayret etmeye çalışıyoruz”

*** “Her bir bireyimizin zenginliği, devletimizin zenginliği demektir. Hep birlikte zenginleşiyoruz, kalkınıyoruz ve güçleniyoruz, ekonomik olarak büyüyoruz, büyük devlet olma yolunda büyük adımlarla ilerliyoruz”

HABER: 
Çetin ÖZDEMİR

Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Karadeniz Bölgesi Muhtarlar Federasyonu Genel Başkanı ve Zonguldak Muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin Nas’ı ziyaret etti.

Ziyarette; Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın yanı sıra ilçe Muhtarlar Dernekleri Başkanları ile Merkez ve köy muhtarları da hazır bulundu.

Vali Ahmet Çınar’ı kalabalık muhtarla karşılayan Şerafettin Nas, Vali Ahmet Çınar’a ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

Mahalle ve köy muhtarlarının önemli bir görev üstlendiklerini belirten Vali Ahmet Çınar, muhtarların devleti temsil ettiklerini ifade etti.

Muhtarlarla birlikte takım anlayışı içerisinde Zonguldaklılara hizmet ettiklerini ifade eden Vali Çınar, “Muhtarlarımız, mahalle ve köylerde elimiz, ayağımız ve gözümüz kulağımızdır. Devleti oralarda temsil eden kişilerdir. Dünyanın her yerinde köyler vardır, muhtarlık da temel değerleri ve öğeleri yaşatan ve yaşayan yerel yönetim birlikleridir” dedi.

“ HEP BİRLİKTE ZENGİNLEŞİYORUZ, KALKINIYORUZ VE GÜÇLENİYORUZ”

Ziyarette konuşan Vali Ahmet Çınar, muhtarlarla her zaman diyalog halinde olduklarını kaydederek, “Biz muhtarlarımız ile değişik vesilelerle resmi ortamlarda ve resmi olmayan ortamlarda buluşuyor ve görüşüyoruz. İlçelerimizin hepsini dolaştık ve orada muhtarlarımızla bir arada olma fırsatı yakaladık. Ama Muhtarlar Derneğimizi ziyaretimiz ilk oldu. Biz bu şehirde bir takım anlayış ile Zonguldaklılara hizmet eden kamu görevlileriyiz. Bu bakımdan, hep arada, birlikteyiz. Yine başkanımıza huzurunuzda teşekkür ediyorum, böyle hızlı bir organizasyon yaparak tüm ilçelerdeki dernek başkanlarımızı, muhtarlarımızı buraya toplamış. Hepinizle bir arada olmak çok güzel. Başkanımız sadece ilçedeki muhtar arkadaşlarımızla değil, biliyoruz ki devletin en yükseğindeki kişiler ile de irtibat halindedir. Muhtarlık konusunda kendisinden danışmanlık istenen ve fikirleri alınan bir konumdadır. Muhtarlarımız, mahalle ve köylerde elimiz, ayağımız ve gözümüz kulağımız ve Devleti oralarda temsil eden kişilerdir. Muhtarlık, dünyanın her yerinde köyler vardır, en temel kültürel değerleri ve öğeleri yaşatan ve taşıyan yerel yönetim birlikleridir köylerimiz gerçekten çok önemli. Dolayısıyla o önemli yerlerde yönetici olmak da bir o kadar önem arz ediyor.

Muhtar olmak öyle kolay iş değil, ben onu her toplantıda söylüyorum, muhtar olmak zor. Mücadelesi de bazen zor olur. Ben bütün muhtarlara başarılar diliyorum, ortaklığımızın bu şehre hizmette güç birliğimizin artmasını diliyorum. Toplantılarımız tabii ki devam edecek, bunu en az ayda bir defa devam ettireceğiz. İlçelerde bu toplantıları kaymakamlarımız yapıyorlar. Sorunlar hepimizin ilgilenmesi gereken, halkımızın ihtiyacı olan sorunlardır. Biz biliyoruz ki, muhtarımız bir talepte bulunurken bunu kendisi için değil, temsil ettiği halk için istiyor. Kaynaklarımız elbetteki dünyanın her yerinde olduğu gibi sınırlı, kıt ama bunu en etkin, verimli ve israf olmayacak şekilde kullanmak bizim hem de kanuni, hem de vicdani görevimiz buna da gayret etmeye çalışıyoruz. Bu çerçevede istişarelerimiz oluyor, olacak. Ama imkanlarımız da her geçen gün Allah’a şükür artıyor. Eskiden herkes çeşmelerden su doldururken bugün evlerden içme suyu akan bir hal aldı. Şimdi sıcak sular akıyor çok şükür. Bu yetmedi, artık bir yol açılsın da traktörümüz gitsin durumundan ‘asfaltımız biraz

bozuldu bunu hemen yapın’ standardına yükseldik. Bu da güzel. İşte ‘köy içinde parke taşı güzel olur çamur oluyor buralarda parke yapalım’. Bu yetmiyor, muhtarlığımız bir de taziye evi bir şey olursa bir kültür merkezi hakikaten nereden bakarsanız eskiye kıyasla, çok hızlı ve güzel gelişmeler oldu. Bu hızla da devam ediyor. Her bir bireyimizin zenginliği, devletimizin zenginliği demektir. Hep birlikte zenginleşiyoruz, kalkınıyoruz ve güçleniyoruz, ekonomik olarak büyüyoruz, büyük devlet olma yolunda büyük adımlarla ilerliyoruz demektir. Cenab-ı Allah bizleri Zonguldaklılara, ülkemize hayırlı hizmetler için vesile kılsın. Hepinize biz minnettarız ve vermiş olduğunuz hizmetler dolayısıyla bizi iyi temsil etmeniz dolayısıyla teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Zonguldak Valisi Ahmet Çınar yaptığı konuşmanın ardından, muhtarların sorunlarını dinlerken, bazı muhtarların talep ve isteklerini not alarak, bu taleplerin yerine getirilmeye gayret edileceğini vurguladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Çınar, muhtarlarla, buluştu,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı