Haber Detayı
17 Temmuz 2017 - Pazartesi 11:54 Bu haber 1448 kez okundu
 
Vali Çınar, ZTSO’yu ziyaret etti
Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası’nı da ziyaret ederek, TSO’nun önemli bir kurum olduğunu ifade etti.
- Haberi
Vali Çınar, ZTSO’yu ziyaret etti

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir, TSO Meclis Başkanı Zafer Sağlam ve yönetim kurulu üyelerinin de karşıladığı Vali Ahmet Çınar,  “Devlet olarak bizim şehrimizi ve ülkemizi kalkındırmak için işsizlere iş alanı bulmak, istihdam yaratmak ve katma değer yaratmak için müşterek hareket etmemiz lazım” dedi.
DEMİR: ZONGULDAK’A ÇOK ÖNEMLİ DEĞERLER KATACAĞINIZA OLAN İNANCIMIZ TAMDIR
Vali Ahmet Çınar’ın ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren ZTSO Başkanı Metin Demir, “ “Ülkenin çok değişik yerlerinde, çok değişik coğrafyalarda önemli görevlerde bulundunuz. Yakın bir zamanda da Zonguldak’ta göreve başladınız. Biz sizin kariyerinizi, bilginizi ve devlet tecrübenizi yakından takip ediyoruz. Bu bilgi ve tecrübeyle Zonguldak’a çok önemli değerler katacağınıza olan inancımız tamdır. Bizim de uzun zamandır olduğu gibi Zonguldak Valiliği ile birlikte başlatmış olduğumuz ve devam eden projelerimiz var. Sizin de himayeniz ve desteğinizle bu projelerin tamamlanacağına ve yeni projelerin de yapılacağına inanıyoruz. Ziyaretiniz için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
ÇINAR: MÜŞTEREK HAREKET ETMEMİZ LAZIM
Zonguldak Valisi Ahmet çınar ise yaptığı konuşmada,  ülkemizin ve şehrimizi kalkındırmak için devlet olarak müşterek hareket edilmesi gerektiğini vurgu yaparak, “Burada bulunmaktan çok mutlu olduğumu ve onur duyduğumu ifade ederek sözlerime başlamak istiyorum. Tabi ki, bize yapılan hoş geldinler devam ederken bizler de iade-i ziyaretlerimize başladık. Amacımız, az önce ifade edilen devam eden projelerle yeni yapılacak olan projelerimizin alt zeminini hazırlamak. Biz TSO’muzu çok önemsiyoruz. Girişimcilerimiz, ticaret alanı yaratanlar, istihdam alanı yaratanlar, ekmek alanı yaratanlar. Ekmek verenler demek lazım, bu aile bu kurum içerisinde yer alıyorlar bu çok önemlidir. Devlet olarak bizim şehrimizi ve ülkemizi kalkındırmak için işsizlere iş alanı bulmak, istihdam yaratmak ve katma değer yaratmak için müşterek hareket etmemiz lazım. Başkanımız, yeni başlayan projelerin tamamlanacağını ve yeni projelerin yapılacağını ifade etti, ben de aynı fikirdeyim. Biz yapmazsak bir başkaları da yapmazlar. Biz yapmazsak da olmaz burada esas olan iyi bir koordinasyon. Öncelikleri, potansiyelleri iyi tespit etmek. Hepsini birden yapacağız dersek bunu başaramayız ama böyle bir takvimleme yaparak, adımlama yaparak, nereden nasıl başlayacağımızı hesaplayarak yola çıkmak gerekir. Bizim iş birliğimiz bu konuda çok önemli. Devlete düşen, esas olan bürokrasiyi azaltmak, engelleri azaltmak, teşvik etmek, yol açmak. Biz bunu yaparsak yatırımcılarımız dünya çapında yatırım yapabilir seviyeye, bilgiye, cesarete eriştiler. Devlet olarak biz bu kolaylığı sağlarsak ben inanıyorum ki girişimcilerimiz çok güzel işler yapacaklar. Hem ülkemize hem de şehrimize büyük ekonomik değerler kazandırabilecekler. Bu kabiliyet ve potansiyel sizlerde var. Bu anlayışla hep birlikte bu şehre hizmet etmeye devam edeceğiz” şeklinde ifade etti.

Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Çınar,, ZTSO’yu, ziyaret, etti,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı