Haber Detayı
08 Şubat 2019 - Cuma 17:13 Bu haber 2845 kez okundu
 
VALİ, ‘EN İYİLER’LE
Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Genç Kızlar ve Genç Erkekler A Basketbol Türkiye Şampiyonası Yarı Final Müsabakaları için çeşitli illerden Zonguldak’a gelen sporcular ile yemekte buluştu. Polisevi’nde düzenlenen yemekte sporcuların yanı sıra yemekte İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Hakan Yüksel de yer aldı. Kilimli Spor Salonu ve Site Spor Salonu’nda oynanan ve 4 gün sürecek olan yarı final müsabakaların sonunda gruplarını 1'inci sırada tamamlayan takımlar Türkiye Şampiyonası final biletini alacak.
SPOR Haberi
VALİ, ‘EN İYİLER’LE

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Okul Spor Faaliyetleri kapsamında düzenlenen Genç Kızlar ve Genç Erkekler A Basketbol Türkiye Şampiyonası yarı final müsabakaları Zonguldak ev sahipliğinde oynanıyor.

Çeşitli illerde şampiyon olmayı başaran ve grup müsabakalarından da dereceler ile ayrılmayı başaran 16 takım, Zonguldak’ta düzenlenen Genç Kızlar ve Genç Erkekler A Basketbol Türkiye Şampiyonası yarı final müsabakalarında final için ter döküyorlar. Site Spor Salonu ve Kilimli Spor Salonu’nda mücadele eden genç sporcular için Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş’tan önemli bir jest geldi. Vali Bektaş, Yarı Final Müsabakalarında mücadele eden 8 kız, 8 erkek basketbol takımı sporcularına Polisevi’nde turnuva açılış yemeği verdi. Yemekte Vali Bektaş’ın ve sporcuların yanı sıra İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü şube müdürleri ve tertip komitesi de hazır bulundu.

Zonguldak’ta 7-10 Şubat tarihleri arasında oynanacak müsabakalarda şu takımlar yer alıyorlar:

Genç Erkekler A Grubunda, İzmir B. Özel Öbek Boğaziçi Anadolu Lisesi, Bursa Özel Özlüce Sınav Anadolu Lisesi, Ordu Altınordu Özel Anadolu Lisesi, Zonguldak Atatürk Anadolu Lisesi, B grubunda Ted Samsun Kolej Özel Lisesi, Kocaeli Fen Lisesi, Özel Tedkirdağ Aka Koleji, İstanbul Özel Güneşli Doğa Anadolu Lisesi

Genç Kızlarda ise A Grubunda, Özel Sinop Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi, İzmir B. Özel Öbek Boğaziçi Anadolu Lisesi, Ordu Altınordu Özel Anadolu Lisesi, Tekirdağ Özel ÇRK. M. Fen Bil Anadolu Lisesi, B grubunda ise İstanbul Özsel Florya Doğa Anadolu Lisesi, Kastamonu 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi, İzmit, Şehit Özcan Kan Fen Lisesi, Balıkesir Özel Burhaniye Açı Anadolu Lisesi

Yarı final müsabakaların sonunda gruplarını 1'inci sırada tamamlayan takımlar Türkiye Şampiyonası final biletini alacak.
 
 

Haber: Fadime YILMAZ ELMA

Kaynak: Editör:
Etiketler: VALİ,, ‘EN, İYİLER’LE,
Yorumlar
Haber Yazılımı