VATAN PARTİSİ'NDEN O İSME KINAMA
Haber
19 Şubat 2021 - Cuma 13:53 Bu haber 735 kez okundu
 
VATAN PARTİSİ'NDEN O İSME KINAMA
SİYASET Haberi
VATAN PARTİSİ'NDEN O İSME KINAMA

17.02.2021 Tarihinde Bülent Ecevit Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Anabilim Dalı Öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Sözen’in sosyal medyasında yaptığı paylaşıma ve bir yerel medya kuruluşunun haberine Vatan Partisi Zonguldak İl Başkanlığı’ndan kınama açıklaması yapıldı.

“KARA PROPAGANDA”

Vatan Partisi İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Bülent Ecevit Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Sözen’in yaptığı paylaşım hiçbir ahlaka, akıla, ilime ve irfana sığmaz. Genel Başkanımız Dr. Doğu Perinçek’in 15.02.2021 tarihinde katıldığı bir programda yaptığı açıklama üzerine sosyal medyada Atlantikçiler tarafından manipüle edilmiş ve kara propaganda başlamıştır. Bu kara propagandaya üniversitemizde ki hocanın bu türde paylaşım yapması üzücü ve aciz durumdadır. Genel Başkanımızın ‘’Her 13 kişi öldüğünde yas olmaz.’’ İfadesi çarpıtılarak AB tarafından fonlanan yayın organlarında bambaşka bir algıya bürünmüş ve olaylar farklı yerlere çekilmeye çalışılmıştır. Prof. Dr. Mustafa Sözen’de bu kara propagandanın kuyusuna atlamış hiçbir şeyi sorgulamamıştır. Kendisini araştırmayı seven ve araştırmacı olarak nitelendiren bir hocanın sosyal medya üzerinde gördüğü bir paylaşım üzerinden o kuyuya düşmesi bu durumun üzücü olmasını göstermektedir.” İfadelerine yer verildi.

HDP’Yİ KAPATALIM

Genel Başkanımız Dr. Doğu Perinçek’in ulusal yas konusuna yönelik tam metne yer verilen basın açıklamasında, “Mağluplar yas tutar, muzafferler şan eder. Hangi zafer şehitsizdir? Hangi bayramımızın ardında şehitler yoktur? 26 Ağustos 1071'de, Malazgirt'te şehitler vermedik mi? 27 Ağustos günü Alp Arslan'a "Yas ilan edelim beyim" diyebilecek bir babayiğit var mıdır? Türk milleti, sadece 26 Ağustos'ta başlayan Büyük Taarruz'da 275 subay ve 2250 erini şehit vermiştir. Kurtuluş Savaşı'nın tamamında nice şehidimiz vardır. Bununla birlikte 30 Ağustos bizim için Zafer Bayramı'dır. Atatürk'e "yas ilan edelim paşam" diyebilecek bir babayiğit var mıdır? Bu mantıkla 2 Eylül, 9 Eylül, 6 Ekim, 7 Aralık vb. kurtuluş günlerinde tüm şehirlerimiz sırayla ağlamalı ve yas tutmalıdır. Kurtuluşunu kutlamamalıdır. Elbette şehitlerimizi saygı ve minnetle anacağız, yas ve matemle değil. Ağlayacak ve ilelebet yas tutacaksak, şehit olmasalardı ve kimsenin burnu kanamadan teslim olsaydık! Türk Milleti mağlup değildir, boynu bükük değildir. Türk Milleti’nin boynu da bükülmeyecektir. Türk milletinin asıl talebi "yas ilan edelim" değil "HDP'yi kapatalım"dır. Biden Tayfasının görevi Türkiye’ye yas tutturmak, karalar bağlatmaktır. Amerika’dan görevi alanlar Türk Milleti’nin kalbinde yer bulamazlar. Vatan Partisi, şehit haberinin ertesi günü Türkiye'nin dört bir yanında meydanlarda buluşmuş, vatandaşlarla birlikte şehitler için saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı okumuştur. Yaptığı basın açıklamalarıyla PKK'yı lanetlemiş, HDP kapatılsın demiştir.” İfadeleri kullanıldı.

GENEL BAŞKANIMIZA HAKARET EDEN MUSTAFA SÖZEN NEREDEDİR?

 Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’e hakaret edenlerin nerede olduğu sorularak, “Bülent Ecevit Üniversitemiz akılın, bilimin ve emeğin yolunda ilerlemektedir. Tüm argümanlarla gerçekleri araştıran, bilime hizmet eden yeni nesiller yetiştirmektedir. Böyle bir açıklamayı yapan hocanın öğrencilerine örneği iyi niyetli, birleştirici değil. Kötü niyetli ve ayrıştırıcıdır. Mustafa Sözen Hoca Atlantikçilerin Üniversitemizde ki sözcüsü olmuştur.  Bülent Ecevit Üniversitesi’nde ki bu ayrıştırmacı, bölücü zihniyet artık yok olmuştur. Bu söylemler ‘’ABD’nin karşısındayım’’ diyerek, Amerika’nın sözcülüğünü yapanların söylemidir.” İfadelerine yer verildi.

YAS DEĞİL ZAFERLER İLAN EDECEĞİZ.

 Şehitleri sayı ve minnetle andıklarını ifade eden Vatan Partisi İl Başkanı Gökhan Yıldız, “Tarihteki tüm bayramlar şehitlerle var olmuştur. 23 Nisan, 29 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos, 19 Mayıs, 1 Mayıs, 15 Temmuz, Kurban ve Ramazan Bayramı, hepsi şehitlerimizle var olmuştur. Büyük mücadeleler, büyük acılar, büyük kan ve gözyaşları içinden doğan güzelliklerdir bayramlar. Türkiye de vatan savaşını nihai zaferle taçlandıracak ve o günü bayram ilan edecektir. Derdimiz gerçekten milletin yüzünü güldürmek, akan kanı durdurmak, gözyaşını dindirmekse, gelin Mehmetçik'in arkasında birleşelim. Gelin HDP'yi kapatmak için yetkili ve sorumlu mercilere baskı yapalım. Meclis'te grubu olup "yas tutalım" diyen partiler, buyursunlar HDP'ye kapatma davası açsınlar. Biz yıllardır bunun mücadelesini veriyoruz. Türk milletinin kanserlerinden kurtulması ve bayram etmesi için çalışıyoruz. Kalbi Türk milletiyle çarpan herkesi, nihai zafer için birleşmeye ve yeni bir bayram var etmeye çağırıyoruz. Tüm aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz.” dedi.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: VATAN, PARTİSİ'NDEN, O, İSME, KINAMA,
Yorumlar
Haber Yazılımı