google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
28 Mart 2020 - Cumartesi 14:34 Bu haber 905 kez okundu
 
“VEFA DESTEK GRUBU YOĞUN ÇALIŞIYOR”
GÜNDEM Haberi
“VEFA DESTEK GRUBU YOĞUN ÇALIŞIYOR”

Virüs nedeniyle sokağa çıkmaları yasaklanan merkez ve ilçelerde ki 65 yaş ile üzerindeki vatandaşların ihtiyaçları Vefa Destek Grubu tarafından karşılanıyor.
Vali Yardımcısı Nevzat Taşdan “Tüm il genelinde Vefa Destek Grubu olarak 65 yaş ve üzerindeki vatandaşlarımızın hastaneye ulaşım maaş ve gıda ihtiyaçları ekiplerimizce karşılanıyor.” dedi.
Zonguldak'ta Vefa Destek Grubu’ndan sorumlu koordinatör olarak görev yapan Vali Yardımcısı Nevzat Taşdan çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Zonguldak Valiliği giriş katında bulunan Açık Kapı Ofisi’nde çalışmalarını sürdüren Vefa Destek Grubu iletişim bürosunda çalışmaları koordine etti.  Coronovirüs salgın riski nedeniyle 65 yaş ve üzerindeki vatandaşlara sokağa çıkma yasağı getirmişti. bu yasak sonrasında tüm illerde ve Zonguldak'ta Vefa Destek Grubu oluşturularak 65 yaş ve üzerindeki vatandaşların ihtiyaçları karşılanıyor. 
Valilikten belediyeden jandarmadan emniyetten ve diğer kamu kurumlarından oluşturulan görevlilerle ile birlikte çok güzel bir ekip kurduklarını ifade eden Vali Yardımcısı Nevzat Taşdan şunları söyledi: "Ben Vefa Grubu adına Sayın Valimizin görevlendirilmiş olduğu bir koordinatörüm. Çok güzel bir ekibimiz var çok da güzel çalışıyoruz. Bakanlığımızın da talimatıyla her ilde Vefa Sosyal Destek Grubu kuruldu. Bu kurulun amacı şu;  65 yaş ve üstü insanların sokağa çıkma yasağı geldiği için bu insanların ilaç ihtiyaçları olduğunda, doktor ihtiyacı olduğunda, maaş ihtiyacı olduğunda ya da evinde gıda ve benzeri ihtiyaçları olduğunda bu ekip yaşlılara ulaşıp onların bu tür hizmetlerini ve ihtiyaçlarını karşılıyor. Sosyal Vefa Destek Grubu’nda benim koordinatörlüğünde valilikten, belediyeden, emniyetten, jandarmadan 112'den ve ilgili kurumlardan görevliler var, yetkililer var. Öncelikle yaşlarımız 112’yi arayıp maaş çekeceğim, para çekeceğim, iğnem var, evimde gıda kalmadı, ilaç almam lazım, doktora gitmem lazım, kontrolüm var gibi taleplerini 112’ye bildiriyor.  112'de hem il merkezinde hem tüm ilçelerde kurulan bu Sosyal Vefa Destek Grubu’na iletiyor. Burada biz 2-3 kademe ile arkadaşlarımızı gruplandırdık. Bu talepler 112 Vefa Grubu’na geldiği zaman yeteri kadar aracımız, yeteri kadar görevlerimiz var. Bu görevlilerle birlikte bir de yedek araçlarımız ve yine yedek görevlerimiz var. Biz her talebi titizlikle değerlendiriyoruz ve kamu görevlilerini 24 saat çalışmak kaydıyla bu yaşlılarımıza evlerinde gönderip onları taleplerini çözüyoruz. Bu şekilde çok sağlıklı bir işleyen bir sistemimiz var. 112'ye çok yoğun talepler geliyor ve o talepleri anında ilgilisine, eğer il merkezi ise bize Valilik Açık Kapı’da ki Vefa Destek Grubuna, ilçe merkezi ise ilçelerdeki yine bu konuda görevlendirilen elemanlara anında ulaşılarak bu şekilde istekler ve talepler çözüme kavuşturuyoruz."

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: “VEFA, DESTEK, GRUBU, YOĞUN, ÇALIŞIYOR”,
Yorumlar
Haber Yazılımı