YILDIRIM: “KAMUOYUNU YANILTIYOR” google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
21 Ocak 2020 - Salı 17:54 Bu haber 2722 kez okundu
 
YILDIRIM: “KAMUOYUNU YANILTIYOR”
İYİ Parti Zonguldak eski Merkez İlçe Başkanı Serhat Yıldırım, İl Başkanı Yavuz Erkmen’in açıklamalarıyla kamuoyunu yanılttığını söyledi. Eski Merkez İlçe Başkanı Serhat Yıldırım, İYİ Parti Zonguldak teşkilatının mahkemeyi yanılttığını belirterek, “Ben ihraç edilmedim ve kongre de İl Başkanlığı’na adayım.” dedi.
SİYASET Haberi
YILDIRIM: “KAMUOYUNU YANILTIYOR”

İYİ Parti Zonguldak eski Merkez İlçe Başkanı Serhat Yıldırım, İl Başkanı Yavuz Erkmen’in mahkeme açıklamasına karşı açıklama yaparak ‘Kamuoyunu yanıltıyor’  şeklinde konuştu. 
Kongrede İl Başkanlığına aday olduğu söyleyen Yıldırım, “ Ben Kayyum mahkemesi neden açtım, ilk önce onu açıklamak istiyorum. 20- 20  bin TL bağış makbuzları var ve yapılan bir çok şey var.  31 Mart seçimlerinde Genel Merkez tarafından 1 Nisan 2019 tarihinde Olağanüstü Kongreler yapılacak diye karar alınmıştı. Ona istinaden biz seçimlerden sonra bunu bekledik.  Zonguldak İl Başkanlığı tarafından buna uymadılar. Bu safhadan sonra biz de ilimizde seçilmiş başkanlar olsun diye bir Kayyum Mahkemesi açtık.  Amacımız zaten burada partimize kayyum atamak değil, kongreler yapılsın diye.  Mahkemenin Ankara'da olacağını savunarak mahkemeye aldatma yoluna gittiler.  Ancak buradaki Asliye Hukuk Mahkemesi Ankara’ya göndermedi ve ısrarla Zonguldak'ta devam etti. Cumhuriyet Halk Partisi'nin tüzüğünde açıkça belli ki mahkemelik durumlar Genel Merkez Ankara'da olur, ama bizim İYİ Parti tüzüğünde böyle bir madde yok. Türkiye'de 81 ilin 79’u hariç Zonguldak ve Gaziantep'te kongre tarihleri alındı.  79 ilde bugün kongre tarihi belli değil. İYİ Parti tüzüğüne göre 79 ilde 2021'nin Şubat ayına kadar kongre yapmaya bilir. Karşı taraf iddia ediyor biz mahkemeyi kazandık diye 81 İl’de sadece kongre tarihine alan iki il var.  Bir tanesi Zonguldak ve seçilmiş bir İl Başkanı olacak Zonguldak'ta. “dedi. 
“BEN PARTİM İÇİN MÜCADELE VEREN BİR NEFERİYİM”
İl Başkanlığı aday olacak mısın sorusuna cevap veren Serhat Yıldırım, “ Tabii ki aday olacağım belki benim siyasetten gelme bir altyapım yok ama ben partim için mücadele veren bir neferiyim”  ifadelerine yer verdi.
“AMACIMIZ ZATEN MAHKEMEYE BAŞVURARAK KONGRE TARİHİNİ ALMAKTI”
 Yavuz Erkmen’in  kayyum açıklaması ile kamuoyunu yanılttı mı sorusuna cevap veren Serhat Yıldırım, “Tabii ki kamuoyunu yanıltıyor.  Bu konuda o zaman şunu sormak istiyorum. Evinin Ankara'da  olduğu ve orada ikameti görünüyor.  Bana bugün desin ki Ankara'da İl Başkanlığı Kongresi şu tarihte desin bakayım açıklayabilecek mi.  Bizim amacımız zaten mahkemeye başvurarak kongre tarihini almaktı ve bunu da başardığımız için mutluyuz.” dedi.

Haber: Muhammet KARAPINAR 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: YILDIRIM:, “KAMUOYUNU, YANILTIYOR”,
Yorumlar
Haber Yazılımı