google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
11 Haziran 2019 - Salı 11:29 Bu haber 5997 kez okundu
 
YILMAZ, “YANLIŞIM VARSA ORTAYA ÇIKARTSINLAR”
SİYASET Haberi
YILMAZ, “YANLIŞIM VARSA ORTAYA ÇIKARTSINLAR”

31 Mart seçimlerinde 5 yıl aranın ardından yeniden Belediye Başkanı seçilen Ali Bektaş, Kerim Yılmaz döneminin araştırılması için kurulan komisyonun ardından belediyeye müfettişlerin geldiğini ve inceleme yapacaklarını söylemişti.

Konudan haberdar olmadığı, döneminin incelenmesinde hiçbir sakınca görmediğini söyleyen Kozlu ilçesi bir önce ki Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, kimseyle de bir husumeti olmadığını söyledi.

Belediye Başkanlığı döneminde Sayıştay Müfettişlerinin inceleme yaptığını söyleyen Kerim Yılmaz: “Müfettiş ile ilgili bir bilgim yok. Benim dönemimde gelen Sayıştay Müfettişleri vardı. Onlar da raporlarını tamamlayıp gönderdiler, bunu biliyorum. Onun haricinde yine dönemimizle ilgili şikâyetler vardı. Gerekli cevapları verdik. Biz kimseye rant sağlamadık, varsa ortaya çıkartsınlar. Ben Ocak ayında gerekli açıklamayı da bilgiyi de verdim. Görevde olduğum dönemde zaten bir çalışma istemiştik. Kendi dönemimle ilgili bir araştırma istemiştim ve yapılmıştı. Sonuçta biz de belediyeci doğmadık. Yapılan işlemlerde bilmediğimiz ve ya gözden kaçırdığımız bir şey olursa yanlışlık olsun istemedik. O dönemde daha Belediye Başkanı adayı olacağımız da belli değildi. Kendi komisyonumuzu kendimiz kurup, incelensin istedik. Yapılan işlemler incelenebilir, kontrol edilebilir. Söylenenler doğruysa ortaya çıkartırlar.”

“BENİM KİMSEYLE BİR HUSUMETİM YOK”

Kimseyle husumeti olmadığını söyleyen Kerim Yılmaz: “Benim kimseyle bir husumetim yok. Biz aynı partinin mensuplarıyız. Ali bey kardeşimizin de yanında olduk. Zaman zaman başka partilerle görüştüğüm söyleniyor. Asla böyle bir şey yok. Bunu ispat etmeyen adi ve şerefsizdir. Ben partimin kurulduğu günden beri neferi oldum, canla, başla çalıştım.”

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: YILMAZ,, “YANLIŞIM, VARSA, ORTAYA, ÇIKARTSINLAR”,
Yorumlar
Haber Yazılımı