google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
09 Ocak 2020 - Perşembe 15:18 Bu haber 2540 kez okundu
 
YAYLA'DAN GÜNEY'E TEK ADAY ÖNERİSİ
SİYASET Haberi
YAYLA'DAN GÜNEY'E TEK ADAY ÖNERİSİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski Zonguldak İl Başkanı Av. Osman Yayla, 19 Ocak’ta yapılacak CHP Merkez İlçe Başkanlığı seçimi İle ilgili öneride bulundu.

Osman Yayla, küsmelerin ve kırılmaların önüne geçmek amacıyla genel merkez tarafından belirlenecek tek adayla seçime gidilmesini söyledi.

Osman Yayla yaptığı açıklamada 31 Mart seçimlerinden ders alınmasının gerektiğini belirterek:“Bilindiği gibi partinin olağan kongreler süreci başlamıştır. Gelinen noktada 19 Ocak 2020 tarihinde de Merkez İlçe Kongresi yapılacaktır. Yapılacak kongre için dört arkadaş İlçe Başkanlığı’na adaydır. Buna göre de yönetimleri ve çalışma gurupları oluşturulmaya çalışılmaktadır.  Ben bu sürecin, iyi yönetilmediğini, mevcut adayların çok fazla olduğunu, buna görede ayrışmaların, gruplaşmaların, küslüklerin, kırgınlıkların doğduğunu, bu gidişle olumsuzlukların ilerde dahada yoğunlaşacağını, partiye zarar verdiğini, dahada verilebileceğini düşünüyor ve görüyorum. Mahalli seçimlerden ( 9 ) ay önce çıktık. Yerelde de 31 Mart seçimlerinden ders almak gerekir. Nitekim seçim sonuçları ile ilimiz büyük hayal kırıklığı yaşamıştır. Halen didişmenin manası yoktur.”ifadelerine yer verdi.

“PEKİ NE YAPMAK GEREKİR ?”

Yayla, küsmelerin ve kırılmaların önüne geçmek için ne yapılmasını gerektiğini söyleyerek: “Genel Merkez harekete geçmeli, uyarılmalı. Örgütlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Zonguldak Milletvekilleri ( Bir heyet ) ivedilikle Zonguldak’a gelmeli. Partili bir heyette yerelde oluşturulmalı, fikir alışverişinde bulunulmalı. Akabinde (4 ) aday arkadaşımız çağırılmalı, konuşulmalı, bi şekilde tek adayla seçime gidilmelidir diye düşünüyorum. Birlik beraberlik mutlaka sağlanmalı, bayram havasında bir kongre yapılmalıdır. Bunun dışındaki mevcut durumla seçime gitme zararı beraberinde getirir. Her halükarda seçimi bir aday kazanacaktır. Kaybeden (3) arkadaş ve grubu ister istemez burukluk yaşayacaktır. Yıllardır bunları gördük ve yaşadık. Öyle ise baştan, vakit varken kucaklayıcı bir müdahale olmalıdır. Genel Merkez böyle bir aşamada varlığını hissettirmelidir. Geçmişte yapılan hataların, eksikliklerin neticesini yaşadık. Bundan sonraki süreçte aynı hatalara düşülmesin. Yanlışlıklar serisi devam ederse maalesef sonuç hüsran olur. İl yönetiminden bu yönde Genel Merkez nezdinde bir girişim talep ediyorum. Dikkate alınmalıdır diye düşünüyorum. Önemseneceği umut ve beklentisi ile kolaylıklar dilerim.” dedi.

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: YAYLA'DAN, GÜNEY'E, TEK, ADAY, ÖNERİSİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı