google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
28 Kasım 2019 - Perşembe 18:22 Bu haber 4399 kez okundu
 
YAZAR KABADAYI KİTAPLARINI İMZALAYACAK
Yazar Müslüm kabadayı ZOKEV’in konuğu olarak geleceği Zonguldak’ta kitaplarını imzalayacak. Etkinlik, 30 Kasım, 15.00’te, Sergi Odası’nda.
KÜLTÜR Haberi
YAZAR KABADAYI KİTAPLARINI İMZALAYACAK

Başta edebiyat ve halkbilimi olmak üzere birçok alanda ürün veren Yazar Müslüm Kabadayı Zonguldak’a geliyor. Zonguldak Kültür ve Eğitim Vakfı’nın konuğu olarak Zonguldak’a gelecek kabadayız, Zonguldak Sergi Odası’nda okurlarıyla buluşacak. 30 Kasım Pazar günü gerçekleşecek olan etkinlik saat 15.00’te başlayacak. Yayımlanmış pek çok kitabı olan yazar okurlarıyla özellikle son yayımladığı “Salkım Saçak Keldağ”, “Közlü Yürekler” adlı kitapları üzerine söyleşecek.

MÜSLÜM KABADAYI KİMDİR

1962’de Hatay’da doğdu. Anakara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden 1982’de mezun oldu. 12Eylül döneminin ünlü 1402 sayılı yasası nedeniyle beş yıl öğretmenlik yapamadı. 1987’de Trabzon’da başladığı Edebiyat Öğretmenliği mesleğini halen Ankara’da sürdürüyor. Yazıları İnsancıl, Kıyı, Hamsi, Amik, Lül, Söylem, Damar, Kum, Edebiyat ve Eleştiri, Nikbinlik, Yoğunluk dergilerinde yayımlandı. Abece, Eğitim ve Yaşam dergilerinde eğitimle ilgili makaleleri yer aldı. Folklor ve Edebiyat dergisinde ise halkbilimiyle ilgili inceleme ve araştırmaları yayınlandı. İskenderun’da yayınlanan Ses ve Antakya’da yayınlanan Hatay adlı günlük gazetelerde Hatay’la ilgili araştırma ve incelemeleri sürekli yer aldı. Yayımlanmış pek çok kitabı olan Kabadayı, Zonguldak’a daha önceleri de gelip okurlarıyla buluştu.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: YAZAR, KABADAYI, KİTAPLARINI, İMZALAYACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı