google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
06 Ocak 2020 - Pazartesi 18:41 Bu haber 3028 kez okundu
 
YENİLENEN ACİL SERVİSİ AÇILDI
SAĞLIK Haberi
YENİLENEN ACİL SERVİSİ AÇILDI

Cumhuriyet’in ilk hastanesi olan, Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi Ek Bina (Site) bakım ve onarım yapılan acil servisi törenle açıldı.

Açılışa, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Hamdi Uçar, Ahmet Çolakoğlu, Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer  Selim Alan, Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan, Atatürk Devlet Hastanesi başhekimi Hasan Tosun ve başhekim yardımcısı Seçkin Özdemir ve hastane personeli katıldı.

Milletvekilleri Polat Türkmen, Hamdi Uçar, Ahmet Çolakoğlu ve protokol hep birlikte açılış kurdelesini keserek acil servisi hizmete açtılar.

Açılış sonrası milletvekilleri hep birlikte acil poliklinik ve servis odalarını ziyaret ederek hastalarla sohbet edip geçmiş olsun dileklerinde bulundular.

 “ZONGUKDAK TA SAĞLIK VE YATAK SORUNU KALMAYACAK”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen hastanenin tüm başhekimlerine,doktorlarına, sağlık personellerine teşekkür ederek:“Hizmet veren, destek olanlara  teşekkür ediyoruz.    Burası tarihi bir hastanedir ve güzel hizmetler vermiştir.  Allah şifayı en erken zamanda seri olarak bu güzel yerlerde hastalarımıza şifa nasip eylesin diye dua ediyoruz. Yeni hastanemizde karşıda yapılıyor. İnşallah ora da yapıldıktan Zonguldak'ta  sağlık ve yatak sayısı problemi  olmayacak. Daha modern, insanımıza yakışır bir sağlık hizmeti alacak Başhekimlerimize, doktorlarımıza tüm sağlık personelimize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. İnşallah hep birlikte ülkemize, yöremize Zonguldak’ımıza hizmet edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

“KÜÇÜK DOKUNUŞLARLA GÜZEL İŞLER YAPILMIŞ”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar hastanenin çok şık ve güzel bir mekan olduğunu belirterek: “Bugün aslında şöyle bir anlayış var. Küçük dokunuşlarla insanları çok mutlu edebileceğiniz projeler var. Gerçekten burada gördük ki çok büyük bir proje yapılmış emek verilmiş emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Katkısı olan herkesi tebrik ediyorum. Hastanenin dışında faaliyetlerimize katkı veren önemli bağışçımıza ben de teşekkür ediyorum. Hastanemiz koruma altında olması müdahale anlamında da kısıtlı olması nedeniyle çok şık ve çok güzel bir mekan oluşturulmuş.” ifadelerine yer verdi.

“HİZMET VERMEKLE MÜKELLEFİZ”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu sağlığa çok büyük önem verdiklerini söyleyerek; “Bugün çok güzel bir hastanede çok güzel bir mekanın hep beraber açılışını yaptık. Öncelikli olarak emeği geçenlere çok çok teşekkür ediyorum. Bağışçılardan Allah razı olsun. AK Parti iktidarı olarak sağlık sektörüne ne kadar önem verdiğimizi herkes biliyor ve  vatandaşımız biliyor. Biz halkımızın ihtiyacı , layık olduğu sağlık hizmetini vermekle mükellefiz.” dedi. 

“ZONGULDAK’TA SAĞLIK SORUNU YAŞANMAYACAK”

Kendisinde hastanede doğduğunu belirten Zonguldak Belediye Başkanı Dr.  Ömer Selim Alan: “24 Aralık 1979 tarihinde gözümüzü burada açtık. Rabbim acil şifalar nasip eder inşallah burada tedavi olan vatandaşlarımıza.  Yeni hastanemizde kısa sürede hayata geçirdikten sonra inşallah sağlık sorunu Zonguldak'ta yaşamayacağız.” ifadelerini kullandı.

“SAĞLIK PROBLEMİ DİYE BİR ŞEY KALMAYACAK”

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun Zonguldak’ta sağlık probleminin kalmayacağını belirterek: “Bugün güzel bir gün doğduğumuz, büyüdüğümüz mahallemizde ki Cumhuriyetin ilk Hastanesi olan devlet hastanesi acilin yenilenmesi nedeniyle buradayız. Çok güzel bir yer olmuş. Zonguldak'taki Sağlık Hizmetleri yeni hastanemiz de hizmete girdikten sonra daha da güzel olacak Bunun gayreti içerisindeyiz ve Milletvekillerimiz Ankara'da her türlü görüşmeyi yapıyorlar.  İnşallah en kısa zamanda bu hastane bitecek ve Zonguldak'ta sağlık problemi diye bir şey kalmayacak” dedi.

“BAĞIŞÇILARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Acil servisin üçte ikisinin devlet eliyle üçte birinin ise hayırseverlerin katkısıyla yapıldığını söyleyen  Atatürk Devlet Hastanesi başhekimi Hasan:“Göreve geldiğimiz süre içerisinde çatısından su tesisatına kadar yeniden yapıldı” ifadelerine yer verdi.

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: YENİLENEN, ACİL, SERVİSİ, AÇILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı